Стрелците незадоволни од својата врска, Рибите премногу пасивни: Што вели хороскопот за следната седмица

8 ноември, 2020
download


ОВЕН

Забележувате мали промени во областа на работата и јасно ви е дека деловната ситуација конечно започнува. Ако сте слободни, нема начин да запознаете нова и интригантна личност. Размислувате за поранешен партнер. Не сте сигурен дали известувањето е паметна идеја или не. Здравјето е чувствително. Бидете сигурни да го гледате вашиот респираторен систем.

БИК

Задоволни сте од ситуацијата на работа. На состаноците блескате и го постигнувате посакуваниот договор. Успешни се и деловните патувања. Емотивно сте неисполнети. Имате впечаток дека саканата личност ви е прилично студена. Сакате сама да го смени однесувањето, не затоа што вие тоа го барате. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте тотално незадоволни од деловната соработка. Донесувате одлука да ја прекинете. Иако деловната иднина е неизвесна, чувствувате дека сте направиле најдобро што е можно за себе. Незадоволни сте од врската. Свесни сте дека врската ги брои последните денови и нормално го прифаќате тоа. Што се однесува до здравјето, бубрезите се прилично чувствителни.

РАК

Не сте воодушевени од ситуацијата на работа. Имате многу одговорности, но истовремено и впечаток дека бизнисот не напредува. Незадоволни сте од вашата брачна врска. И покрај тоа што сè уште имате емоции кон партнерот и сакате бракот да преживее, свесни сте дека емоциите на другата страна исчезнаа и дека бракот не е во форма. Внимавајте на вашата диета. Црниот дроб може да реагира на некои видови храна.

ЛАВ

Бизнисот е во застој и финансиите се ограничени. Сето тоа ве загрижува и ве тера да размислите за барање нова работа. Незадоволни сте од врската. Комуникацијата е прекината и немате намера да иницирате обновување на истата. Вашиот имунитет опадна и вашето здравје не се покажува добро. Најчувствителни се органите за дишење и коските.

ДЕВИЦА

Ситуацијата на работа е драматична. Треба да донесете важна одлука што ќе има долгорочни последици. Не сте задоволни од вашата врска со вашиот партнер. Јасно ви е дека има малку шанси врската да се подобри и врската да ги брои последните денови. Вие смирено ја прифаќате промената на емотивниот статус. Ве очекуваат проблеми со нестабилен притисок.

ВАГА

Деловната состојба е стабилна, како и финансиската. Ова е одлична недела за проток на готовина. Генерално сте задоволни од деловната и финансиската област. Она што е проблематично е односот со партнерот. Ве чека поголема кавга за време кога ниту еден од вас нема да биде подготвен на компромис. Здравјето е добро.

СКОРПИЈА

Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Обврската е сè помала, а тоа се рефлектира во приходот. Врската со брачниот другар е проблематична. Имаше емоционално дистанцирање и кризата е доста сериозна. Проблемот е во тоа што немате желба да се борите за бракот. Што се однесува до здравјето, можни се проблеми со бубрезите и мочниот меур.

СТРЕЛЕЦ

Тешкотии и ограничувања ве очекуваат на работа. Психолошки се откажавте, бидејќи не сте навикнати да се соочувате со поголеми деловни проблеми. Незадоволни сте од емоционалната сфера. Врската е во криза и немате волја да се борите за нејзиниот опстанок. Можни се проблеми со тироидната жлезда.

ЈАРЕЦ

Вие сте целосно незадоволни од работата и донесовте одлука да ја смените. Потрагата по нова работа засега не дава резултати. Врската во бракот не е задоволителна. Свесни сте дека вашите емоции исчезнаа и дека бракот ја изгуби својата емоционална компонента. Вие сте одговорни пред вашето семејство. Внимавајте на вашиот респираторен систем.


ВОДОЛИЈА

Фокусирани сте на развој на соработка со странци. Потенцијалот е огромен, за што сте свесни. Задоволни сте како се одвива комуникацијата. Одличен ден е за ново познанство. Познанството остава впечаток на стабилна, силна, но затворена личност. Интуицијата ви кажува дека тој е вистинската личност за вас. Здравјето е одлично.

РИБИ

Ситуацијата на работа е стабилна. Имате прилично одговорен однос кон обврските и успешно ги реализирате. Не сте задоволни од емоционалната сфера. Вашиот партнер изгледа прилично студено, па дури и незаинтересирано. Пасивни сте и не правите ништо за подобрување на врската. Вие стрпливо ја чекате иницијативата на другата страна, која недостасува. Здравјето е одлично.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi