Суровата вистина за секој знак! Точно се знае на кого може да се потпрете, а кој ладно ќе ве „откачи“! Тие дефинитивно ќе ви забодат нож во грб

20 октомври, 2020
jupiter-horoskop-620x350_1000x0

Суровата вистина за секој од нас!

Дали знаевте дека постојат два вида на секој хороскопски знак? Тоа се таканаречените повисоки и пониски типови, кои се класифицираат според кои особини се доминантни – добри или лоши.

Астролозите откриле кои карактеристики се карактеристични за повисоките и пониските типови на сите 12 знаци на Зодијакот.

Овен

Низок тип: Има лоша и тешка природа. Тој не се повлекува од борбата дури и кога му е јасно дека не е во право.

Висок тип: Тој сака да биде во центарот на вниманието и знае како да го направи тоа, сè и да биде во целосно непознато општество. Плени со интелигенција и шарм.

Бик

Низок тип: Мрзливи, темни и екстремно тешки. Очекува другите „да му дадат сè на чинија“, но тој е незадоволен дури и кога сите желби ќе му бидат исполнети.

Висок тип: дарежлив, весел и шири позитивна енергија. Сака одлично друштво, опуштен е и ужива во домашните работи, особено во готвењето.

Близнаци

Низок тип: Лицемерен и склон кон озборувања. Тој ги споделува туѓите тајни со другите без помилување и без да размислува дали ќе повреди некого.

Висок тип: Тој е прекрасен и лојален пријател кој секогаш ќе доаѓа на помош. Сака да ги изненадува луѓето што ги сака.

Рак

Низок тип: Тие се дрски и егоцентрични, без трошка емпатија. Не сакаат да се дружат, тие се болни амбициозни на работа и честопати во љубовните врски се лутат ако не е нешто што нивно.

Висок тип: Заштита кон пријателите, членовите на семејството и „другата половина“. Тие ги штитат луѓето од сопствените грешки и тоа го прават на благ и добронамерен начин.

Лав

Низок тип: Тие се себични, себични, алчни и склони кон потценување и навредување на другите, особено кога ќе се најдат на раководна позиција. Луѓето не ги сакаат, но мораат да ги трпат додека се на функција и едвај чекаат да им „видат грб“.

Висок тип: Тие се забавни, допадливи и омилени како трендсетерки во нивната околина. Тие сакаат да излегуваат, да се забавуваат и да флертуваат. Понекогаш знаат дека се несигурни.

Девица

Низок тип: Површината е нивното второ име. Тие можат да бидат вознемирени и да ги „затемнат“ луѓето околу нив. Лесно се лутат и раскинуваат пријателства без добра причина.

Висок тип: Тие се добро организирани, вредни, способни и систематски. Многу добро ги решаваат своите и туѓите проблеми, па луѓето честопати ги прашуваат за совет. Емотивни се, но не ја покажуваат својата романтична страна.

Вага

Низок тип: Очекуваат другите да сторат сè за нив, но нема да се двоумат да земат признание за себе. Тие честопати дејствуваат како жртви за да ги искористат предностите на другите луѓе. Тие се склони кон финансиска измама и знаат како да се договорат без да трепнат.

Висок тип: Тие се фер, убави, ,љубезни и сакаат да бидат опкружени со голем круг на луѓе. Нивната харизма никого не остава рамнодушен. Тие ги инспирираат другите да ги менуваат своите животи на подобро.

Скорпија

Низок тип: Тие се кавгаџии, каустични, често понижуваат и ги омаловажуваат другите. Ако не ги поддржувате нивните зборови и постапки во секое време, тие ќе ве сметаат за смртен непријател.

Висок тип: Тие се страствени и подобри од секој што знае да флертува, па љубовната врска со нив е вистинска филмска приказна. Тие се омилени во општеството поради нивната специфична смисла за хумор.

Стрелец

Низок тип: непостоен дух, кој постојано бара забава и авантура, без желба некогаш да се смири. Никој не може да се потпре на нив. Тие знаат многу, но сакаат да направат малку од наученото во дело.

Висок тип: Тие се љубезни, драги и секогаш подготвени за некоја акција. Тие лесно ги извлекуваат пријателите од епизодите на мрачниот живот, тие се слободоумни и полни со разбирање за туѓите проблеми.

Јарец

Низок тип: Тие не го знаат поимот флексибилност, тие се крути и го гледаат животот исклучиво од нивниот агол. Тие не сакаат да го слушаат туѓото мислење, сметаат дека сите околу нив се премногу разгалени и несериозни.

Висок тип: Тие резонираат добро, особено во кризни ситуации. Тие се одлични мотиватори, луѓето сакаат да ги следат, но нема многу кои ќе ги исполнат стандардите што повисокиот вид Јарец знае да ги постави.

Водолија

Низок тип: Никогаш не знаат што сакаат, честопати ги мамат другите и им даваат лажна надеж. Тие се склони кон пороци и не се грижат за семејството.

Висок тип: Тие се емпатични, вредни и имаат моќ да им „дадат ветер одзади“ на луѓето кои психички се сопнуваат да станат и да продолжат понатаму. Тие учат од своите грешки и знаат да бидат прилично скромни.

Риби

Низок тип: Тие се повлечени, не им веруваат на луѓето и претпочитаат осаменост отколку да излегуваат надвор. Тие знаат да бидат бесконечно мрзливи. Тие често ги критикуваат и осудуваат другите.

Висок тип: Тие се интуитивни, сакаат луѓе и се обидуваат да ги натераат сите што ќе ги сретнат да заминат со подобро расположение отколку што дошле. Украсени се со неисцрпен оптимизам. Вредни се и подготвени да молчат и страдаат заради повисоки интереси и општо добро.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum