Ким го покажа шестиот „прст“: Збунувачки е – вели таа!

12 септември, 2020
ким

Ким Кардашијан реши еднаш засекогаш да стави крај на гласините дека има шест прсти на ногата.

Таа објави видеа на Инстаграм како доказ дека има „само“ 10 прсти. „Значи, сите мислат дека имам шест прсти и тоа е навистина лудо“, рече ријалити starвездата, покажувајќи на ногата во левата сандала.

Потоа објасни зошто често изгледа како да има шест прста.


„Овој дел од стапалото ми се затегнува кога носам сандали, така што имам мала испакнатина од левата страна и… не знам зошто, на фотографиите изгледа дека имам шест прсти“, продолжи таа.

 Сепак, Ким не е лута на ова: на следното видео се смее и заклучува: „Се надевам дека одговорив на сите прашања во врска со шестиот прст, затоа што навистина имам само пет, на секое стапало“.