ТЕСТ! Разум или Срце!? Што Ве води во Вашата врска/брак?! Откријте ВЕДНАШ!

20 ноември, 2020
360919_x2_f

Дали низ љубовта ве води разумот или срцето? Каков партнер треба да барате ако НЕ сте премногу емотивни, а каков доколку сте емотивни?

  1. Што Ве зближува Вас и Вашиот партнер?

А) шетање во природа -4 поени

Б) излегувања -5 поени

В) разговор за општи животни теми и проблеми -2 поени

2. Зошто се стапува во брак?

А) од  љубов -4 поени

Б) за да би имале мирен живот во кругот на среќно семејство – 3 поени

В) за да би имале полесен живот – 5 поени

3. Кои карактеристики треба да ги има Вашиот партнер?

А) чувство за семејство -2 поени

Б) елеганција, да биде забавен, убави манири -3 поени

В) да биде добар во кревет -5 поени

4. Што очекувате од партнерот кога сте нерасположени?

А) да се обиде да Ве насмее -6 поени

Б) да Ве прегрне и утеши -4 поени

В) да Ве остави насамо -2 поени

5. Кои карактеристики ги цените најмногу кај вашиот партнер?

А) смиреност и урамнотеженост -6 поени

Б) имагинација и интелигенција – 4 поени

В) смисла за хумор – 5 поени

6. Сте добиле на „лотарија“ 3.000 евра. Што ќе направите со тие пари?

А) ќе купите нешто практично што отсекогаш сте го посакувале -1 поен

Б) ќе одите на патување со партнерот -3 поени

В) ќе купите поклон за партнерот, а остатокот ќе го зачувате за себе -5 поени

7. Еден непријатен настан Ве извадил од такт, Вие:

А) им се жалите на сите луѓе околу Вас -2 поени

Б) сакате да бидете сами и да тагувате во тишина -6 поени

В) се трудите што поскоро да заборавите на тоа со помош на алкохол- 4 поени

РЕЗУЛТАТИ:

До 18 поени:

Вие сте практична личност и истото го барате од партнерот. Низ животот Ве води разумот, додека чувствата и не се толку важни. Ќе бидете среќни само доколку најдете партнер сличен на себе.

Од 19 до 27 поени:

Вие сте романтични. Доколку вашиот партнер умее да сонува заедно со Вас, доколку е нежен и чувствителен тогаш Вие сте ја пронашне вистинската личност за Вас.

Од 28 до 38 поени:

Потребен ви е животен сопатник кој ќе Ве води по патот на животот бидејќи без него Вие би биле изгубени. Вам, како и на многу жени, Ви е потребен некој кој ќе ги превеземе секојдневните обврски и постојано ќе се грижи за Вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi