Тие се родени лидери, а од парнерот бараат да им се воодушевува: Погледнете за кој хороскопски знак страста е главна карактерна особина!

17 декември, 2020
1602789655078-christmas-46253791920-830x0


Владеењето на Лав трае од 22 јули до 22 август. Неговиот елемент е огнот. Припаѓа на фиксниот знак и со него управува Сонцето. Според митот, лавот е создаден од божицата Селена од морска пена, а после тоа Ирида го фрлила во пештера во близина на градот Немеа.

Ништо не можеше да му наштети на лавот што човекот го создаде. Хера, која ги мразеше сите вонбрачни деца на Зевс, го убеди кралот Евристеј да го испрати Херкул да го убие непобедливиот лав. Хера знаеше дека никој не може да убие лав и веруваше дека Херкул ќе настрада, но борбата меѓу лавот и Херкулес беше витешка. Иако се чинеше дека лавот ќе победи, Херкулес во последен момент го фати под пазувите и го задави.


Лавот е симбол на енергија и оптимизам. Припадниците на овој знак се амбициозни индивидуалисти. Тие се во состојба да издржат голем товар за да постигнат успех. За нив е важна честа, но и славата во општеството. Тие носат популарност како да се родени со неа. Тие се приврзани, иако можат да бидат горди, мрзливи, арогантни и суетни, како и тврдоглави. Некои имаат комплекс од повисоки вредности, а луксузот може да се класифицира во нивните фетиши.


Физички изглед

Припадниците на овој знак се мускулести, но послаби. Нивната коса е бујна, често брановидна. Очи зеленикави или потемни. Не правилен нос, нагласени усни. Тие честопати привлекуваат внимание кон себе со својот изглед и однесување. Тие дејствуваат авторитативно. Не сакаат навреди, а уште помалку ако ги игнорирате. Тие секогаш знаат да ја прикријат својата нервоза на нивниот необичен начин, со чудни движења и гестови.

Лавовите во љубовта

Кога сакаат, тие се страствени, горди и немаат проблем да преземат иницијатива. Партнерот Лав постојано победува. Лавот е еден од најпосакуваните хороскопски знаци, но тие во суштина се преосетливи. Тие сакаат партнерот да им се восхитува. Тие едноставно не простуваат неверство. Изгледот на самите нив и на нивните партнери мора да биде беспрекорен. Во емотивните односи, тие се карактеризираат со високи критериуми и барања при избор на партнер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi