Тинејџерка тврди дека доживеала клиничка смрт: „Ќе ви кажам што е вистина, а што не“

8 декември, 2020
Screenshot_1

Страшно е, но на крајот ништо не чувствуваш. Нема страв, среќа, тага, рече девојчето Лилијана на видеото на TikTok

Тинејџерката, која почина клинички откако реагираше на THC, се врати во живот и во серија видеа на TikTok објасни дека „тунелот со бело светло“ навистина постои.

Девојче по име Лилијана вели дека нејзиното срце престанало да чука откако прво пушела марихуана затоа што доживеала силна алергиска реакција на THC.

– Ок, еднаш умрев. Ќе ви кажам што е вистина, а што не – таа го започна своето прво видео кое е прегледано повеќе од пет милиони пати.

– Ги губите желбите, но сепак размислувате. Не чувствував ништо повеќе, но го слушнав медицинскиот персонал околу мене. Го напуштате своето тело, но не е како да лебдите над сите и да гледате што се случува. Повеќе е како да станете друго суштество, не можам само да опишам – рече девојчето и додаде:

– Делот со светлината е вистина. Видов тунел со бело светло.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris