Торти за развод! Дали сте чуле за овој нов ТРЕНД? Слаткарите во трка кој ќе направи поубава торта!

18 јуни, 2020
torti

Фигурите на невестата и младоженецот кои ги украсуваат колачите, роденденските торти не се повеќе единствен избор за украсување кога нешто славиме. Напротив, тоа е само почеток на креативниот список…

Да, тортите за развод очигледно се сериозна работа.

Реално, зошто уживањето во тортата треба да се ограничи на вообичаените празнични настани? Разводот секогаш се случува со причина, а за многу жени тоа е дури и добар чекор напред, кон поинаков живот. Па, тогаш зошто да не го славиме почетокот на ново поглавје?

Сега кога знаете дека тортите за развод се вистинската работа, време е да погледнете колку биле креативни луѓете и колку всушност сакале да го одбележат овој стресен настан, а со тоа да го претворат во нешто позитивно.

Можеби изгледа смешно, но ако минувате низ развод, или некој близок до вас, славењето на овој настан може да донесе сè што ви треба: неопходен заклучок, олеснување, очекување на новата фаза од животот со нетрпение … и сето тоа со омилениот десерт!

Затоа, погледнете ги овие неверојатни торти за развод што, ако ништо друго, барем ќе ве насмеат:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi