Три начини како да привлечете пари за краток временски период

25 октомври, 2020
novac-750x430


Парите не се извор на среќа, радост, ниту можат да купат најскапоцени работи на светот, како што се љубов и здравје, но сите се согласуваме дека парите можат да ни го олеснат начинот на живот. Иако работат напорно, многу луѓе не можат да го постигнат посакуваниот финансиски потенцијал. Зошто е така? Според Законот за привлекување, постои едно јасно правило – ја создавате својата реалност со своите мисли!

  1. Јасно замислете ги своите очекувања

Замислете колку пари сакате да заработите во даден временски период. На пример, за 6 месеци сакам да заработам толку пари. Започнете со мали цели и пократки рокови за да се мотивирате и охрабрите, а потоа зголемете ги амбициите. Вашето очекување можете да го напишете на парче хартија што ќе го чувате на видно место во вашиот дом или да го повторите како афирмација пред спиење.

2. Дефинирајте зошто ви треба одредена сума пари

Парите се средство за размена на одредени стоки. Ние секогаш сакаме одредена сума пари за да си дозволиме нешто. Јасно утврдете зошто ви се потребни парите и запишете на хартија сè што сакате да си дозволите со тие пари. Ова ќе послужи како дополнителна мотивација.

3. Користете ги своите способности

Верувајте во себе, верувајте дека е сосема можно да се постигне посакуваната цел. Користете ги вашите најдобри способности и потенцијали и насочете ја својата енергија во насока што е важна за вас. Не трошете ја својата енергија. Искористете ги искуствата, идеите и информациите што можат да ви помогнат. Подобрете се и работете на себе. Кога вистински ги знаете вашите квалитети и способности и научите како да ги користите – сè станува можно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum