Трикот за сечење на тортата предизвика жестока дебата на Интернет: „Зарем не е полесно да се сече тортата нормално?“

6 декември, 2020
торта

Додека некои ја пресекуваат својата торта на половина, а потоа повторно на половина и го повторуваат овој метод додека не ја исечат тортата на еднакви делови, други исекуваат едно по едно парче во форма на триаголник. Сепак, една жена предизвика бурна дискусија на социјалните мрежи поради необичен трик за сечење торта со чаши со вино, како што објави Мирор.

Нејзината ќерка го прослави својот 20-ти роденден и тие подготвија роденденска торта за гостите, но наместо да користи чинии и нож, оваа мајка ја пресече тортата со чаши со вино.

Видеото објавено на ТикТок покажува како секој гостин ја зема тортата со својата чаша вино, а потоа ги наздравува и почнува да јаде.

Но, многумина имаа голем број прашања во врска со овој трик. „Зар не би било полесно да се користат плочи од хартија наместо стаклени чаши?

Сепак, видеото е прегледано повеќе од 1,6 милиони пати и иако некои беа скептични кон овој трик, на многумина им се допадна.

– Само што открив нешто одлично и едвај чекам да го испробам овој трик – тоа е само еден од многуте коментари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris