Ваков изум немавте видено: Полицијата не можеше да поверува што имаше на автомобилот овој германец

11 декември, 2020
shutterstock_1711555981


Возачот реши да го оспособи тркалото што го блокираше, што полицијата не пропушти да го забележи

Полицијата во Берлин неодамна се забавуваше од бизарната сцена што ја најдоа на патот. Имено, еден снаодлив возач го поправил задното тркало на автомобилот со ланци и јажиња, а под него поставил табла со тркала. Се претпоставува дека му било блокирано тркалото за време на возењето, па возачот морал да импровизира со деловите што ги имал при рака.


Полицијата веднаш го исклучи од сообраќај, а фотографијата од иновацијата заврши на нивниот официјален профил на Твитер.

Возачот заработи казна од 150 евра и мораше да ги плати и трошоците за влечење и техничкиот извештај.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris