Вашите среќни бои и броеви за 2021: Кинескиот хороскоп предвидува дека ќе донесат среќа, успех и благосостојба. Запомнете ги!

28 декември, 2020
GettyImages-1278531776


Претстојната 2021 година ќе биде во знакот на Бик. Кинескиот хороскоп дополнително го дефинира секој знак со еден од елементите, па всушност зборуваме за годината на металниот Бик.

Како да привлечете среќа, просперитет или пари? Еве совети за боите, броевите и триковите за 2021 година!


Среќни броеви

Кинеската астрологија за 2021 година, година на Бик, ги наведува броевите 7, 9, 12, 21, 34 и 42 како среќни броеви.

Среќни бои

Годината ќе ја одбележи елементот метал, па доколку ја украсувате куќата или избирате нова гардероба, знајте дека основната боја оваа година е белата.

Среќните бои на Бик сè уште се жолти и зелени, бои кои, според правилата на фенг шуи, привлекуваат просперитет, успех и напредок.

За дополнително зајакнување на вашата привлечност кон среќата, носете накит или метален додаток оваа година.

naocare za sunce nakit tasne i cipele na podu


Најдобар совет за 2021 година

Година на упорен и вреден Бик треба да нè инспирира сите да бидеме исто како тие животни. Бидете упорни, вредни, но клучно е да се ослободите од сè што ве „гуши“ претходно. Создадете нов поредок околу куќата или работното место, ќе дишете полесно и ќе извршувате секојдневни задачи без никакви проблеми. Истото важи и за времето, сега е време да размислите за вашата дневна рутина и да видите како можете подобро да го организирате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris