Ве каниме во пустината на вашата потсвест: Со помош на овој тест ќе ги откриете вашите најдлабоки тајни

18 ноември, 2020
fantasy-29953261920-830x0


Ако сакате да одвоите пет минути за оваа игра, можете да откриете многу за вашето его, душа и односите со другите. Спемни?

Замислете една огромна пустина.

Во оваа пустина има коцка.

Задача 1: Замислете коцка


Опишете си ја коцката што првпат ви падна на ум. Како изгледа тоа? Колкава е? Од што е направена? Каде точно се наоѓа? Нема погрешни одговори, оставете ја вашата фантазија да дивее. Добро е да се замислат деталите се многу важни.

Задача 2: Замислете скали

Значи, вие сте во пустина, гледате коцка, забележувате и дека има скалило од само пет скалила. Вашата втора задача е да ги опишете чекорите. Од кој материјал се направени? Каде е таа во однос на коцката?

Задача 3: Замислете коњ

Сега замислете дека има коњ во пустината. Опишете го коњот. Најважно е колку е далеку коњот од вас и што прави тој? Во која насока се движи? Како изгледа тоа?

Задача 4: Замислете цвеќиња Бидете трпеливи наскоро ќе завршите. Замислете да видите цвеќиња во пустината. Колку ги има? Каде растате? Како изгледаат? Каде е во однос на коњот, коцката, скалите и песокот?

Задача 5: Замислете бура И последното прашање. Одеднаш започна бура во пустината. Дали грми? Дали ветерот е силен? Дали песокот се крева? Дали е близу или далеку од вас? Во која насока се движи бурата во однос на вас? Дали бурата влијае на кој било начин на коњот, цвеќињата, коцката или скалите?

Ако ја играте оваа игра искрено, одговорите ќе ве направат среќни. На следната страница можете да дознаете што открива вашата потсвест.


1. Коцката го претставува вашето его

Ако вашата коцка е мала, најверојатно сте срамежлива или скромна личност која не сака да привлекува големо внимание.


2. Скалите ги претставуваат вашите пријатели

Ако коцката е близу до скалите, тоа значи дека вашите пријатели секогаш можат да се потпрат на вас и да имаат блиска врска. Ако не, и лежејќи покрај вас на песок, тогаш ретко барате помош од најблиските, бидејќи тие не се подготвени да ја понудат.

3. Коњот го симболизира вашиот партнер

Коњот е далеку од коцката или се оддалечува од него? Ова може да значи дека не сте сигурни во вашиот партнер или мислите дека тој не е искрен со вас.

4. Цветовите ги претставуваат вашите деца

5. Бурата ги симболизира вашите стравови

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi