ВЕЧЕРВА НА ПОЛНОЌ, мора некого да бакнете! Еве што ќе ви се случи според старото верување во 2021 година! НЕ Е ДОБРО ако го прескокнете тоа!

31 декември, 2020
2042409_profimedia0008145900_ls-s

Значи, со новогодишниот бакнеж, влегуваме во година во која сакаме да бидеме полни со љубов, страст и бакнежи. Се верува дека отсуството на бакнеж точно на полноќ укажува на осамена година или низа лоши средби. Повторно, бакнување некого само заради ред е полошо од тоа да не бакнуваш никого.

Страствениот новогодишен бакнеж, исто така, најде место во популарната литература.

Во дневникот на Бриџит o
Џонс, тој полноќен бакнеж беше моментот што ги обедини Бриџит и Марк Дарси. Но, ова е само верување, можеби ако сте бакнале банкнота, можеби ќе имате пари цела година. Всушност, ова воопшто не беше лоша идеја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi