Венера вчера вечер се пресели во Стрелец: А што ли ќе му донесе на вашиот хороскопски знак?!

16 декември, 2020
woman-30841291920-830x0

Планетата на љубовта ќе остане во огнен знак до 8 јануари 2021 година

Последниот месец, Венера, планетата на љубовта, беше во Шкорпија, барајќи од нас да се нурнеме длабоко во себе и да размислиме што чувствуваме и што навистина сакаме.

Венера се пресели во разиграниот Стрелец во вторникот навечер и ќе остане таму до 8 јануари; во овој период планетата на љубовта ни носи промени во мислите и очекувањата во емотивните односи.

Овен

Во годината која ја испраќаме, околностите ве принудија да ја ограничите импулсивноста и да ги гледате вашите чувства со ладни глави – оние што се вистински и оние што сте ги замислиле.

До 8 јануари 2021 година, малку е веројатно дека ќе одлучите да ја прекинете врската „преку ноќ“ или да запловите во нова љубовна приказна. Ќе оставите работите да одат по својот пат и трпеливо да го чекате моментот кога ќе ја донесете конечната одлука за вашиот емотивен статус.

Единственото нешто со кое треба да се помирите е дека не можете да ја направите љубовта логична. Во следните неколку недели, планетите ќе ве научат како еден избор може да промени сè.

Бик

Венера во Стрелец ќе ве натера да изнудите некои признанија од „другата половина“ што можеби на почетокот не го задоволуваат вашето уво. Но, брзо ќе го пронајдете аголот од кој ќе ја набљудувате новата ситуација и ќе инвестирате енергија за да ја убедите „другата половина“ дека сè уште има надеж за вас.

Ако сте слободни, сега е време да излезете од вашата удобна зона и да започнете авантура со неизвесен крај. Опуштете се и уживајте, бидејќи оваа позиција на планетата нема да се повтори наскоро.

Близнаци

Венера во Стрелец е транзит што ве предизвикува да го промените вашиот став кон љубовта – бара да бидете посветени и да направите избори засновани на емоциите што често ги криете.

Вие би сакале да „седите на два стола“, но Венера во Стрелец нема да ви го дозволи тоа. Напротив, тоа ќе ве натера да се запрашате зошто го правите тоа сега и зошто сè уште не сте се „сместиле“.

На повидок се нови почетоци во љубовните врски, но прво ќе мора да научите лекција: само затоа што љубовта не изгледа како што сте замислувале, не значи дека не е љубов.

Рак

Вашите емотивни врски се на голем тест. Понекогаш се убедувате да фантазирате за „забранета љубов“ само затоа што немате рози кои цветаат со вашиот постојан партнер, но брзо сфаќате дека тоа не е точно и дека лицето кое го привлече вашето внимание има квалитети на кои не можете да им одолеете. Долгогодишните врски и браковите во овој период можат да достигнат „точка на кршење“ ако не сте подготвени отворено да разговарате со „другата половина“ за сè што ве мачи во вашиот заеднички живот. Но, исто така, ако се вклучите во отворен разговор, шансите да ги поправите работите се големи.

На слободните им се насмевнува нова љубов.

Лав

Во следните неколку недели нема да бидете задоволни со површни флертувања, ќе очекувате да ви се случи зрела loveубовна приказна „на долг рок“. Досега не сте биле склони да го сторите тоа, особено ако сте многу млади и желни за внимание на спротивниот пол.

Во овој период, ќе започнете да размислувате за карактеристиките на идеалниот партнер, и прво меѓу пријателите, а потоа и меѓу колегите, побарајте некој што најдобро одговара на тој опис.

Девица

До 8 јануари 2021 година нема да можете да се препознаете. Љубовта од која толку многу бегавте, одеднаш ќе биде во фокусот на вашиот интерес. Ќе започнете да ја планирате вашата романтична иднина, дури и ако во моментот не сте во врска.

Ќе се препуштите на фантазиите и ќе ја „исечете“ сликата за идеалната „втора половина“ што може да ви го направи животот подобар. Ќе размислите за луѓето што некогаш сте ги сакале, но и за оние на кои не сте реагирале. Сега е време да ги обновите старите контакти и да запознаете нови луѓе – некој веќе ќе го привлече вашето внимание, а вие нема да останете рамнодушни…

Вага

Венера во Стрелец ќе ве научи дека најубавите работи во животот се случуваат случајно, кога не планирате ништо и кога не очекувате ништо. Ако сте во врска или брак, важно е да се ослободите од потребата да држите сè под контрола и да престанете да ја терате „другата половина“ да „игра како што играте“.

Погледнете ги работите од друг агол и замислете како би се чувствувале доколку „другата половина“ очекува да ѝ се покорувате на секоја негова желба. Време е да се обнови довербата во љубовните врски и да сфатите дека не сите луѓе имаат ист емоционален капацитет.

Скорпија

Оваа година беше многу драматична за вас кога станува збор за емоционалните врски. Стигнавте до ѕвездите и паднавте во калта, па се вративте на височините како феникс, а потоа повторно паднавте … Срцето ви е полно со горчина и разочарување, но нема да трае долго.

До 8 јануари 2021 година, ќе сфатите дека најдоброто допрва доаѓа и дека работите можат да бидат далеку подобри отколку што сте замислувале. Едноставно, треба да му дадете шанса на животот да ве изненади и да верувате дека е можно.

Стрелец

Со затемнувањето на Месечината во вашиот знак и Меркур веќе се дружат со вас, Венера во Стрелец додава уште еден елемент што ви носи среќа.

Во овој период, треба да преземете чекори што ќе ви ја обезбедат иднината за која сонувавте. Особено поволен е периодот помеѓу новата месечина во вашиот знак и полната месечина во Рак на крајот на декември.

Во моментов, љубовните врски се најголемиот предизвик – треба да одредите што сакате да промените, како да го направите тоа и кога. Немојте да си кажувате дека ќе го сторите тоа „еден ден“ – 8 јануари 2021 година е вистинскиот период.

Јарец

Требаше да ја „повлечете линијата“ оваа година и да ставите крај на некои стари врски, но немавте храброст да започнете љубовна приказна што може да трае. Во последното поглавје од 2020 година, имате шанса да го направите тоа и да влезете во Новата 2021 година со нова енергија, среќна, заљубена и сакана.

Јарците кои се во паралелни врски можат да бидат изложени и да останат „кратки ракави“.

Водолија

Пред вас е прекрасен период, не само кога станува збор за љубовта. Но, во следните неколку недели, љубовта ќе биде во фокусот, бидејќи сакате квалитетно партнерство и заеднички раст со „другата половина“, за што не сте чувствувале потреба од поодамна.

Вашиот избор на „друга половина“ може да биде изненадување за вашите пријатели, но нема да обрнете внимание на тоа. Вие сами се сменивте и сфативте дека досега сте имале ирационални очекувања од „другата страна“.

Риби

Тешко е да верувате дека љубовта не мора секогаш да биде болно искуство. Сите некогаш биле напуштени во животот, разочарани и тажни од љубовта, но тоа не значи дека се помириле со својата судбина и се откажале од новата љубовна среќа.

До 8 јануари 2021 година исто така имате можност да го разберете тоа, да го напуштите минатото каде што припаѓа и да зачекорите во нова љубовна приказна.

Полната месечина во Рак на крајот на декември е добро време да погледнете наоколу и да видите кого „го привлековте вниманието“. Тогаш ќе сфатите дека повеќе не мора да фантазирате, бидејќи животот ќе ви понуди многу повеќе отколку што некогаш сте очекувале.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris