Видов светло и тргнав кон него – изјава на преживеан од авионската несреќа

11 јули, 2020
profimedia-0521581823-725x483

Во авионската несреќа на пакистанската авио компанија, кој се срушил во предградието Карачи кон Лахора погинале 97 лица. Од целиот авион преживеале само 2 патници, од кој едниот ни раскашува како ја преживеал оваа несреќа во која повредени се и 11 жители на населбата во која се срушил авионот.

„Насекаде имаше оган и чад, и се слушаа детски и врисоци како и на возрасни луѓе. Ништо не можев да видам, само слушав пискотници“ – изјавил Мухамед Зубаир за Guardian.

Тој го преживеал падот со тоа што успеал да го откопча сигурносниот појас и се упатил кон светлината која ја гледал пред себе.

Зафар Маус , вториот преживеан во несреќата изјавил дека 10 минути по првиот неуспешен обид за слетување, пилот им соопштил на патниците дека ќе се обиде уште еднаш но авионот после тоа се срушил како што се прибллижувал кон пистата.

Според сведоци на настанот, авионот прво удрил во кула за мобилна телегонијаа потоа паднал врз зграда. Неколку секунди пилотот и соопштил на контролата на летови дека ќе снема струја во двата мотори. Пистата веднаш била ослободена за принудно слетување но за жал преку радиото набрзо се слушнал повик за помош, а потоа ништо освен тишина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi