Вирално видео од кое ќе се наежите: 12 годишен и призна на мајка му дека е транс!

17 септември, 2020
транс

Оваа мајка ги советува сите родители да ги прифаќаат своите деца кои се чувствуваат „поинакви“.

Самопрогласената „мајка христијанка“ стана хит на ТикТок откако таа ја објави својата реакција на признанието на нејзиниот 12-годишен син дека е – трансродов.

Селфи видеото Илаис Валас од Пенсилванија воодушеви многу корисници.

„Моето дете само ми призна дека е трансродово, а јас сум мајка христијанка. Сакам да ти кажам како изгледа во мојата куќа “, рече Илаис најпрво со строг глас, а потоа продолжува:„ Прво седнавме да разговараме за да разбереме што се случува. И тогаш отидовме на шопинг и се потстриживме “.

После тоа, во многу попозитивна атмосфера, тој ја насочува камерата кон неговиот син и му вели:

„Ова е мојот син, зарем не е убав?“ Притоа, тие двајцата се смеат. На крајот, оваа мајка ги советува сите родители да ги прифаќаат своите деца кои се чувствуваат „поинаку“.

“Те сакам. Слушајте, без разлика кое сте, ако вашето дете ви признае вакво нешто, сакајте го. Тоа е твоја работа. Вие сте родител “, изјави Валас пред камерата. Таа за Дејли Меил изјави дека по ова соопштение добила бројни пораки за поддршка, а видеото започнало да се споделува на другите социјални мрежи.