Вистинска драма во холандската зоолошка градина: Геј пар пингвини ги украле јајцата на лезбејски пар пингвини!

5 ноември, 2020
ZOO 03 Alo Masanori Josida_1000x0


Вистинската драма се одвиваше во холандската зоолошка градина „ДиеренПарк“ во Амерсфорт. Двајца мажјаци африкански пингвин украле јајца од гнездото на две женки африкански пингвин.


“Геј пар пингвини во нашиот парк однесоа цело гнездо јајца на лезбејски пар пингвини. Хомосексуалноста е почеста кај овој вид птици. Двете птици се гнездат на јајца, наизменично го чуваат гнездото”, напишаа работниците од паркот на Твитер. Чуварите на зоолошката понекогаш даваат истополови парови јајца на пингвин за да ја разбудат нивната желба за родителство. Така, лезбејската двојка доби целосно гнездо со јајца, а потоа му се прикраде друга геј двојка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi