Во 2021 година нè очекуваат три големи предизвици!

11 ноември, 2020
судина

Во 2021 година, подгответе се за ризичните удари на судбината – токму тогаш треба да бидете особено внимателни!

Ретрограден Меркур се јавува три или четири пати годишно и е познат по негативна енергија, лоша комуникација, дезинформации, несреќи и тешкотии.

Оваа планета е во ретроградна фаза кога ќе започне да се движи во спротивна насока од земјата. Кога планетите се движат од исток кон запад, тогаш тие се директни, а кога се движат од запад кон исток, тогаш тие се во ретроградна фаза.

Меркур се движи најбрзо од сите планети и тоа е причината зошто неговите ретроградни фази се случуваат само 3,4 пати годишно и не траат долго.Во зависност од знакот во кој е позициониран, секој ретрограден Меркур има различно влијание.

Еве кога нè чека ретроградна фаза на Меркур во 2021 година:

од 30 јануари до 21 февруари 2021 година – ретрограден Меркур започнува во знакот на Водолија и завршува во знакот на Јарец
од 30 мај до 23 јуни 2021 година – ретрограден Меркур започнува во знакот на Близнаци и завршува во знакот на Бик
од 27 септември до 18 октомври 2021 година – ретрограден Меркур започнува во знакот на Вага и завршува во знакот на Девица.

Merkur

Ретрограден Меркур е тука за да ги уништи нашите планови, да нè потсети на нашите слабости и да направи чекор назад. За време на неговото влијание, можни се конфликти, недоразбирања, дискусии и дистанца – од него и од другите.

Сепак, секој ретрограден Меркур со себе носи една важна и добра работа – нова животна лекција.

Понекогаш тој е таму за да не разбуди како ладен туш и да ни покаже дека тапкаме во место и дека сме на погрешен пат. Иако справувањето со реалната состојба е често болно и непријатно, тоа може да ви донесе важни насоки за предавање на патеката и да ве охрабри да се борите и да го постигнете она што го сакате.

Не се спротивставувајте на влијанието на Меркур, оставете ги промените да се случат и прифатете ги. Важно е само да се зачува внатрешниот мир преку медитација и хармонија со природата.

Можно е овие 3 предизвици да ни донесат потешкотии во животот, но по нив ќе бидете повеќе подготвени да се препуштите на нова, поубава и поуспешна страна на животот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi