ВО ДЕКЕМВРИ ЌЕ СЕ СЛУЧАТ СИЛНИ ПРОМЕНИ НА НЕБОТО: По 400 години, влегуваме во големата Ера на Водолијата и ништо повеќе нема да биде исто! Еве како тоа ќе влијае на вашиот знак

19 ноември, 2020
pxfuel.com-9_1000x0

Последен пат се случил ваков астролошки настан во 1623 година

„Ерата на Водолија“ е пред почеток. Овој феномен се јавува скоро по 400 години, a се јавува поради порамнувањето на Сатурн и Јупитер.

Сатурн влегува во Водолија на 17 декември, а Јупитер на 21 декември, што ќе создаде спој на овие две планети и ерата на Водолијата.

Последен пат ваков астролошки настан се случил во 1623 година, а во 2020 година ќе поттикне авангардно размислување, планови за иднината и зголемени емоции.

Еве како оваа врска ќе влијае на вашиот хороскопски знак во 2021 година и понатаму:

ОВЕН

Овните се слободни и независни, но ерата на Водолија ги охрабрува да создаваат и зајакнуваат емоционални односи и да се развиваат со заедницата. Пронајдете луѓе кои ве инспирираат и влијаат позитивно на вас – ве чека магично животно патување.

БИК

Ве чека голем успех, бидејќи сте подготвени да ризикувате и да го следите срцето и покрај законите на логиката. Излегувате од вашата удобна зона, што ќе има особено позитивно влијание врз вашиот професионален живот.

БЛИЗНАЦИ

Ве чека просветлување на духовно ниво – ги проширувате своите граници. Ќе успеете да пронајдете внатрешен мир и да ги проширите знаењето и оптимизмот. Продолжете да истражувате и да откривате нови начини на живот.

РАК

Обидете се да поработите на вашата самодоверба, емоционална состојба и финансиски просперитет. И покрај предизвиците и внатрешните конфликти, цел Свет на нови можности ќе се отвори пред вас.

ЛАВ

Новата доба на Водолија ќе го мотивира Лавот да ја открие слободата во љубовта и страсно да се заљуби. Оние кои се во врска ги обновуваат страстите и интимноста. Ако сте слободни, отворете го умот и срцето и ве очекуваат возбудливи средби.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат нови деловни проекти, но и зголемено ниво на одговорност. Мора да запомните дека сè има своја цена, и лична и психолошка. Барајте нови начини да го организирате вашиот секојдневен живот за да постигнете сè што сакате.

ВАГА

За време на ерата на Водолија, повеќе ќе сонувате и фантазирате, а најубавите промени ве очекуваат на љубовно поле. Во 2021 година, ќе бидете исклучително снаодливи. Љубовта ќе ве мотивира да ја реализирате визијата за вашиот живот. Бидете фокусирани и вредни за да ги остварите вашите соништа.

СКОРПИЈА

Ерата на Водолија ја охрабрува Скорпијата да размисли и да се врати во своето минато. Ќе се вратите во детството, домот, семејството. Ќе барате завршени врски кои треба да се поврзат. Обидете се да ги поправите вашите проблеми и да пронајдете внатрешна смиреност и стабилност.

СТРЕЛЕЦ

Ерата на Водолија ве поканува да се одлучите за големи животни промени. Слушајте луѓе од кои можете да научите нешто, поврзете се со нив и продолжете да се движите кон вашата цел.

ЈАРЕЦ

Излезот на Јупитер и Сатурн од куќата на Јарец ќе ви донесе олеснување. Во ерата на Водолија, заштедете пари и прифатете добри можности што ќе се појават одеднаш.

ВОДОЛИЈА

Ве очекуваат одлични визии, исполнување на целта и можностите. Превземете предизвици и проширете ја својата перспектива за да ги предвидите промените што ви ги носи животот на добар начин.

РИБА

Се ослободувате од раните од минатото и токсичните врски. Подготвени сте да работите на себе и да му дадете повеќе љубов на вашето внатрешно битие. Ти го заслужи тоа!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi