Вознемирувачки соништа за смртта: Еве што ви кажува починатиот и што ако сте сонувале за сопствената смрт!

26 декември, 2020
235067_shutterstock-1739417141_ls

Многумина се плашат да зборуваат за такви соништа

Смртта е составен дел од животот, но исто така и од нашите соништа. Луѓето често сонуваат како умира нивнен близок или ги посетуваат во сон оние што починале. За ваквите соништа ретко се зборува, но тие се случуваат.

На крајот на краиштата, соништата се начинот на кој го живееме животот. А, соништата за смртта честопати се начин да се одбрани стравот од непознатото. Таквите соништа можат да се појават кога сме во средина на транзиција поради работа, развод, криза на идентитет или која било друга голема промена. Во 2020 година, сите ние поминуваме низ трансформација на некое ниво.

Ако сонувавте дека некој ваш близок умира

Ова е многу вознемирувачко. Се будите прашувајќи дали ова е реалност, а подоцна дали е претчувство или предупредување за несреќа. Тогаш е многу тешко да се биде објективен.

Но, кога ќе се случи таков сон, треба да се запрашаме колку се плашиме од загубата на тој човек. Ако одговорот е „многу“, овој сон можеби ви послужил за да ве потсетам колку ви значи тој некој.

Ако сонувавте дека умирате

Може да биде и страшно, во зависност од тоа колку било реално. Тоа е многу сложен сон, а единствената личност што може да го открие значењето на сонот, сте вие самите. На пример, сонувавте дека умревте во водата, односно се удавивте кога паднавте во морето. Ако се чувствувавте смирени во сонот, тоа значи дека се однесува на минат живот.

Но, ако сонувавте да се удавите и да се борите за воздух и да бидете очајни, тоа е лоша смрт. Потоа обидете се да запомните уште некои детали од сонот. Кое сценарио ве доведе до вода и давење? Дали некој ве турна или нешто ве повлече? Вие барате подлабоко значење во тоа, бидејќи ако некој ве удави, тоа значи дека тој е опасност за вас. Ако не, тогаш можеби ви пречи некоја ваша навика или порок. Важно е внимателно да размислите за сите детали и да ги поврзете со фактите.

Ако сонувавте бесмислен сон за смртта

Кога обработуваме многу емоции одеднаш – страв, тага, загуба, фрустрација, желба, копнеж, соништата често стануваат тешки заплетки полни со необични сценарија. На пример, сонувате за детство и следната минута, бившата, со која раскинавте пред пет години, е до вас и ве гледа како се давите.

Кога временските рамки се мешаат, луѓето од минатото и сегашноста се во ист период и приказна, и не можете да го ставите сонот во кој било логичен редослед, само вашата психа го обработува она што некогаш се случило. Ако умрете во ваков сон, тоа веројатно е чист страв од промена или загуба.

Ако сонувате дека некој сакан умира на сличен случаен начин, важат истите критериуми. Ако приказната е комплицирана и чекорите се мешаат во време и простор – и особено ако веднаш се разбудите чувствителни и збунети – ова не е сон во кој можете да предвидите нешто. Можеби едноставно се плашите да изгубите некого, буквално или емоционално.

Ако сонувавте за некој што починал во реалниот живот

Ако сонот е збунувачки, тој има мешани временски рамки, па се будите тажни и збунети, веројатно само ја обработувате нивната загуба.

Ако починатиот е среќен и смирен во сон, зборува со вас или ви покажува нешто, а вие се будите чувствувајќи се смирено, тоа може да биде нивната посета. И тоа се најдобрите соништа од сите.

Имено, соништата се вообичаен начин на кој го обработуваме животот. Поголемиот дел од времето, соништата за смрт не се однесуваат на буквална смрт, туку на предизвиците и непознатите со кои се соочуваме. Обрнете внимание на деталите од соништата за смртта и како се чувствувате за да можете да ги протолкувате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris