Бидете безбедни: На овој едноставен начин, проверете го нивото на алкохол во здивот пред да седнете зад воланот!

26 декември, 2020
30968_zurka_ls


Бидете совесен возач и паметен придружник
Се повеќе има сообраќајни несреќи на патиштата. Невнимание, замор, недоволно искуство и возење под дејство на алкохол доведуваат до ужасни и фатални резултати.

Бидете совесен возач и паметен придружник – немојте да седите пијани зад воланот или да влегувате во возилото со личност која конзумирала алкохол. Наместо да се надевате дека ништо нема да се случи и да мислите дека „не сте пиеле многу“ и сте во можност да возите, проверете го нивото на алкохол во здивот и бидете сигурни.

Дигитален алкохолизатор со тест часовник ќе ви помогне во тоа. Уредот го покажува и предупредува корисникот дали е или не под дејство на алкохол со звучен сигнал и мери вредности до 1,9 промили алкохол. Со веќе 0,2 dcl (на пример, една чаша вино) алкохол во крвта, концентрацијата се намалува за време на возењето!


Дигиталниот алкотест е многу лесен за употреба и може да се користи околу 15 минути по конзумирање алкохол. Почекајте додека уредот не се стави во состојба на подготвеност, околу десет секунди, а потоа нежно дувајте во него кон горниот дел и за неколку секунди ќе имате состојба на алкохол во телото. Неговите димензии се 100 x 37 x 17 mm, па затоа е многу лесен и практичен за носење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi