Човекот со ЧЕЛИЧНО меѓуножје: Тој трпи невидена болка за да ја докаже теоријата за „состојба на умот“ (ВИДЕО)

11 декември, 2020
stanje-uma


Ударите не се воопшто наивни

Шеесетпетгодишниот Ванг Лиутаи од централна Кина му покажа на светот колку е моќна и најсилната работа во човечкото тело на многу необичен начин.

Овој мајстор на кунг-фу со железен трупец секој ден го „челичи“ своето меѓуножје страдајќи од неподнослива болка, сè за основната идеја да им покаже на луѓето дека сè е само „состојба на умот“.
За оваа пригода, Ванг избра трупец од 2 метри, тежок 40 килограми, што го удира меѓу нозете 50 пати наутро и исто толку пати навечер.

„Кога вежбате кунг-фу со железен трупец, додека не се форсирате, се чувствувате одлично“, рече Ванг, шеф на Академијата за боречки вештини „Јунтун“.

Ванг има две деца и исто така тврди дека правилните методи и доволното вежбање не штетат и немаат никакво влијание врз плодноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris