Поправаше iPhone и пронајде порака: „Кажи дека е мртов, сопругата сака да ја види историјата на моите повици“

29 октомври, 2020
ајфон

Во услугата за поправка на iPhone, еден работник се изненади кога на мобилниот телефон наишол на порака од испаничен сопруг. Пораката беше придружена со банкнота од 100 американски долари и барање да се „спаси неговиот брак“.

Техничарот објави видео на ТикТок и праша што да прави. Имено, еден човек дошол во сервисот тој ден и го оставил својот iPhone за поправка. Се изгледало како рутинска работа сè додека техничарот не го отворил неговиот iPhonе и не пронашол порака во него.

-Ве молам, кажете и на жена ви дека телефонот не може да се поправи. Таа сака да ја провери историјата на повици, 100те долари се за вас. Ви благодарам – беше напишано на парче хартија заедно со 100 долари.

Техничарот раскажа како се одвивало.

Денес, дојдоа маж и жена и ми го дадоа својот iPhonе за поправка. Им реков да дојдат за еден час и дека ќе го завршам. Почнав да го отворам телефонот и потоа најдов порака во која пишуваше да не го поправам телефонот и 100 долари – објасни тој и ги праша корисниците на TikTok што да прави.

Видеото е прегледано над два милиони пати, а мислењата се поделени.

Како што може да претпоставите, мажите најмногу коментираа да ги земе 100те долари и да каже дека нема спас за телефонот. Едните, пак, коментираа дека треба да ги чува парите и да и каже на жената сè.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum