IQ-то на овој човек било поголемо од Тесла и Ајнштајн: Една работа за него е сè уште огромна тајна!

16 јули, 2020
naslovna

Гениј без слава.

На врвот на листата со сите генијалци е Вилијам Џејмс Сидис. Малкумина го знаат името, затоа што кога зборуваме за генијалец, ги земаме предвид имињата како Никола Тесла, Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг.

Сепак, пред наведените генијалци, пред нив има многу повеќе имиња во однос на менталниот количник, а титулата за најпаметните ја зазеде Вилијам со IQ меѓу 250 и 300! Овој ум веќе, благодарение на гените, го читал  „ New York Times “ на само 18 месеци, и верувајте или не, се запишал на Хрвардд на само 11 години.

На осумгодишна возраст, тој зборуваше осум јазици, па дури и го измисли својот. Тој работеше со неверојатна и фасцинантна количина на историски податоци, а во зрелите години зборуваше 40 странски јазици. Вилијам никогаш, за жал, не реализираше некој значаен проект за човештвото, тој починал од последиците од мозочен удар, а денес никој не го памети.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi