Како да го избегнете seen на Фејсбук? Овој малку познат трик ја крие таа опција

23 јули, 2020
Naslovna

Многумина го користеле Messenger за да се најдат во ситуации кога биле под притисок веднаш да одговорат на пораките затоа што знаат дека Фејсбук им испраќа на корисниците известување за тоа дали пораката е прочитана или не. Она што малкумина го знаат е дека може да се избегне.

Имено, моторот за пребарување на Интернет Гугл Хром има малку познат додаток што им овозможува на корисниците на „Месинџер“ да го кријат „seen“ известувањето во своите пораки. Додатокот, кој работи само ако го користите Chrome како интернет прелистувач, е бесплатен за инсталирање и може да се вклучи и исклучи по ваш избор, така што моќта на „видливоста“ е во ваши раце, пишува Дејли Меил.

Погодно именуван „Невидлив за Фејсбук“, овој додаток е оценет со 4,5 starsвезди од над 4000 прегледи.

– Ме вознемирува многу кога му пишуваат на мојот пријател веднаш штом се појавам на Интернет или кога сум во сред разговор со некој друг. Благодарение на овој додаток, тие можат да бидат тајни на интернет и да ја одржат својата комуникација невидлива – напиша еден од задоволните корисници. Покрај тоа, постои уште една новина што ја нуди овој додаток, кој гарантира дека луѓето не можат да знаат дали сте на Интернет и кога сте биле последен пат активни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi