МАЖИ, ВНИМАВАЈТЕ! Жените конечно открија што ги нервира, што машкиот пол постојано го прави!

18 декември, 2020
845153_profimedia0261117575_ls


Нема да верувате во одговорите
Што е најиритирачкото нешто што мажите го прават во вашиот живот цело време? – е прашање што се појави на Редит и охрабри многу жени да се отворат.

Ова се само некои од одговорите.

-Тие велат: ‘Ох, леле. Многу си добра во „оваа и онаа работа“… за едно девојче.
-Ако кажам дека сум уморна или дека треба добро да спијам или дека нешто ме боли, тоа му е како натпревар да види кој е повеќе уморен или кога боли повеќе.
-Ме прекоруваат што не сум доволно ‘женствена’. Очигледно дека моето однесување е „скандалозно“ и не е доволно „дамски“.
-Тие коментираат за мојата тежина и колку јадам.
-Кога разговарам со кој било човек за поправки во куќата, тие секогаш ми предлагаат на мојот сопруг да го поправи тоа.
-Минимизирање и игнорирање на нашите проблеми е нешто што навистина ме нервира. На пример, ако сте жена, не можете воопшто да се жалите на количината на гаден и сексистички пораки што ги добивате на апликациите за состаноци. Ако го добиете тоа, ќе добиете коментари од мажите кои велат дека се игнорира на Тиндер, па претпоставувам дека треба да бидете благодарни што воопшто ја добивте пораката.
-Тие го повторуваат она што го реков претходно, но на начин што се покажа дека е нивна идеја.
-Тие негативно ги коментираат жените, а потоа во истиот разговор се жалат дека жените не ги сакаат.
-Тие мислат дека морам да имам момче и се прашуваат дали велам дека сакам да бидам соло.


-Кога ќе речат дека сум поубава кога ќе се насмеам.
-Ве замолчуваат на сред дискусија. Понекогаш буквално. Тие само ги ставаат прстите на усните и почнуваат да прават нешто друго.
-Допирајќи ја половината додека минуваат покрај мене.
-Кога се прават дека измислуваме грчеви во менструалниот циклус.Дали имате матка?
-Постојано нè прекинуваат, среде реченица. Како да се програмирани за тоа.
-Кога ќе побараат фотографија, како да треба да им ја испратите.
-Кога ќе ме нарече „бебе“ или „девојче“ среде расправија. Тогаш се чувствувам како да ме омаловажуваат.
-Тие не ме сфаќаат сериозно кога го носам автомобилот на механичар, освен ако не е некое момче со мене.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris