Моќта на шминката: Овој уметник секој ден станува поинаква славна личност (ФОТО)

1 август, 2020
sminka p

Алексис Стоун веќе некое време ги воодушевува следбениците на Инстаграм со можноста да стане уште една славна личност преку шминка.

Без разлика дали станува збор за маж, жена, дете или постара личност, овој уметник работи чуда на лицето со помош на шминка.

Тој има многу популарен профил на Инстаграм и канал на ЈуТјуб каде покажува како изгледаат неговите трансформации.

Стоун ги проучува лицата на познати личности кои го инспирираат и успева детално да ги наслика нивните карактеристики на лицето. Тој вели дека „го прави нормален“ и го инспирира.

Тој користеше шминка за да биде „биде“ Леонадро Ди Каприо, Ејми Вајнхаус, Шери или Ким Кардашијан, а може да процените дали тој успеал во тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi