Може да се процени и без да се допре: Препознајте дали градите се вистински или вештачки!

20 декември, 2020
234864_CkoUZQS


Усовршувањето на силиконските импланти е виновно за се помалите разлики помеѓу вистинските и вештачките гради, но експертите ги знаат триковите како тие сè уште се разликуваат во некои работи.


Големите гради со векови се еден од најпосакуваните женски атрибути и крајниот симбол на сексуалноста, а напредокот во пластичната хирургија, како и намалувањето на цената на ваквите постапки резултираше со зголемување на бројот на жени кои се одлучуваат за силикони за да изгледаат попосакувани или да се ослободат од комплексите.


Усовршувањето на силиконските импланти е виновно за се помалите разлики помеѓу вистинските и вештачките гради, но експертите наведуваат дека тие сепак нужно се разликуваат во некои аспекти:

Степен на цврстина
Природните гради се составени од масно ткиво, поради што со зголемувањето на телесната тежина тие обично се зголемуваат, па затоа и пополните жени обично имаат поголеми гради. Масното ткиво е меко на допир и лесно може да се притисне, додека кај имплантите ткивото е потешко, особено со самите силикони. Исто така, постојат опции за ставање полнила со солен раствор, што го прави ткивото малку помеко, но разликите сè уште се видливи.


Силиконските се близу
Женските гради се во просек одвоени од пет до седум сантиметри, а во случај на природно поголемите гради, разликата може да биде уште поголема. Кога ќе се вгради силикон, разликата скоро целосно исчезнува и градите речиси се допираат.

Дали тие скокаат или не?
Природните гради се движат со секое движење на жената, иако добар градник ги поправа и намалува тие движења. Сепак, кога станува збор за вистински гради, тие секогаш отскокнуваат со поголеми движења, како што е трчањето. Вештачките гради не отскокнуваат – тие се целосно фиксни, па и без градник нема да се потпираат, дури и ако жената виси наопаку, а камоли ако лежи на страна.

И самата форма зборува
Најчестата природна форма на дојка не е кружна, туку во форма на солза. Само совршената тркалезна форма што потсетува на дињи е еден од најдобрите показатели за тоа колку се вештачки градите.


Каде стојат градите?
Женските гради се поставени на висина на пазувите, и во зависност од нивната големина и бременост и доење, неизбежно е да паѓаат до 10 см со текот на годините. Со естетски зафати, градите се поставуваат повисоко, така што деколтето скоро започнува од самиот крај на вратот.

Дали лузната може да се сокрие?
Ниту една операција на дојка не може да се изврши без лузна и обично е скриена во форма на хоризонтална линија на долната страна на дојката, или во пазувите во форма на вертикален изрез од четири до пет сантиметри.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris