Направете краток тест и откријте дали вашиот партнер е за вас!

23 декември, 2020
873x400


Ако одговорите на најмалку осум прашања со „да“, вие двајцата имате иднина заедно


Многу е важно дека сте најдобри со таа личност, тој да не ги вади вашите мрачни страни, да се поддржувате едни со други во одлуките, но исто така и да имате свои интереси што ги работите одделно за себе.

Што треба да знаете за вашата врска? Не е доволно само да се чувствувате среќни, исто така треба да знаете како вашата партнерка влијае на вашата личност, дали сте подобра личност со него и зошто.
Кејт Вреј, е експерт за односи и работи професионално на придружување во парови. Тој вели дека овој едноставен тест или прашалник најдобро покажува дали вашата партнерка е на долг рок, дали имате иднина со неа и што е најважно – дали е тоа тоа?

Ова се прашањата:

 1. Дали сте најдобрата верзија за себе со него или неа?
 2. Дали имате доверба во едни со други? Дали верувате дека нема да ве изневерат и не мора да проверувате каде е и што прави?
 3. Дали двајцата мислите дека навистина имате среќа што го / ја имате? Тоа е она што и двајцата треба да го размислите.
 4. Можете ли да замислите заедничка иднина и да остарите заедно?
 5. Дали сте најдобри пријатели?
 6. Дали ви се допаѓаат пријателите и членовите на семејството на вашиот партнер? Иако не можеме да избереме семејство, тие нè дефинираат, исто како и пријателите. Ако не ги сакаме или ги сакаме, нешто не е во ред.
 7. Дали се поддржувате едни со други во важни одлуки?
 8. Дали правите некои работи одделно, т.е. сами?
 9. Дали имате заеднички интереси?
 10. Дали се согласувате за големи и важни работи?
  Ако одговоривте барем на осум прашања со „да“, вие двајцата имате иднина заедно и најверојатно го најдовте вашиот идеален партнер.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris