Односот спрема парите го одредува вашиот карактер – постојат 4 типа на личности, во кој спаѓате вие?

18 јули, 2020
odnos so pari

Вашиот став кон парите, на многу начини укажува на тоа каква личност сте, тврдат експертите.Мелиса Браун, финансиски експерт, ги подели сите луѓе на 4 основни типа според тоа каков им е односот кон парите.

Проверете кој тип најдобро ве опишува.

Работник

Зборот што најдобро го опишува е: прагматичен.

Тој верува дека сè може да се постигне преку напорна работа. Ги почитува правилата и неговиот омилен слоган е: тивка вода, брег рони.

Тој ја проверува финансиската состојба секоја недела.

Предности: упорност и лојалност.

Недостатоци: премногу крути во следењето на правилата, склони кон „исцрпување“ од работа.

Дизајнер

Со еден збор: идеалист.

Длабоко убеден дека ако сака нешто, може да го постигне.

Предности: тие се флексибилни, оптимистични и лесно ги решаваат проблемите.

Недостатоци: тие често донесуваат одлуки премногу брзо и не сакаат многу да се замараат со деталите.

Опортунист

Најдобро е опишано со зборот: интелектуалец.

Најкритичен и најциничен тип. Тие веруваат дека најдобриот пристап кон финансиите е: замисли и научи.

Предности: логика и интелект, внимателно размислување пред да донесе одлука.

Недостатоци: тие се полни со предрасуди, понекогаш размислуваат премногу, неодлучни се.

Посредник

Со еден збор: соработка.

Тие веруваат дека успехот доаѓа преку познаници и грижа за луѓето кои ви се важни.

Предности: сочувство, разбирање, снаодливост.

Недостатоци: тие реагираат премногу емоционално во важни моменти, ги занемаруваат сопствените интереси.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi