Ова е најопасниот хороскопски знак, затоа треба добро да се пазите!

16 јули, 2020
oven

Иако изгледаат мирно, кога се лути и нервозни, подобро да се држите подалеку од нив.

Можеби ќе ве изненадите, но еден од најнезгодните знаци во хороскопот е Овен.

Овенот е премногу горд за некои работи, но исто така и злобен кога чувствува дека тоа е неопходно. Тој секогаш сака да биде прв, така што скромноста не е негова силна страна.

Во исто време, тие се посесивни, но и дарежливи, тие би направиле се за да бидат во центарот на вниманието. Ако некој е посилен и помоќен од нив, тие се љубоморни. Главно се дружат со луѓе кои не претставуваат закана за нивната позиција.

Ако ги навредувате, тие ви вратат во поголема мера.

Овој знак е воден од Марс, богот на војната, па затоа е многу лесно ги разбесните. Тие имаат агресивна и насилна душа, но за среќа, нивниот гнев не останува долго.

Овенот има свој праг на толеранција, а ако го преминете, треба да бидете внимателни.

Не им се допаѓа кога луѓето ги потценуваат и кога не сте лојални кон нив, тогаш тие можат целосно да ве игнорираат или да одат во напад.

Ако тие ја знаат вашата најслаба точка, голема е веројатноста дека тие ќе ве нападнат токму таму.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi