Овие 4 “бели лаги” се сосема во ред да ги кажете на првиот состанок!

19 ноември, 2020
sostanok

Најважно е да не ја повредите „другата страна“
Во повеќето ситуации, лажењето не е прифатливо, но кога првпат излегувате со некој што не може да ве процени на прв поглед, не мора да бидете толку искрени.

Психолозите се согласуваат дека се сосема прифатливи „белите лаги“ што можете да ги кажете на првиот состанок и дека никогаш нема да зажалите.

  1. Ти беше првата личност што ја забележав на забавата“
    Ова веројатно не е точно, но во ред е да го кажете тоа. Зошто? Затоа што секој сака да слушне дека некој им ласка.

Знаеме дека не би било толку романтично да се каже: „Отпрвин забележав дека твојот пријател изгледа неверојатно, но потоа започна да ми зборуваш и сфатив дека си убав“.

  1. „Мојата работа е одлична, живеам одлично, немам проблеми“
    Можеби вашата мајка ви оди по нерви, вашите колеги не се многу нормални, имате егзема која никогаш не можете да ја излечите и барем еднаш неделно сте неверојатно мрзеливи. Но на првиот состанок не треба да разговарате на таа тема.

  1. И мене тој филм ми се допадна“
    Можеби не сте успеале да одите во кино и да го погледнете филмот за кој зборува човекот со кој сте излегле, но…

4.„Беше убаво да поминувам време со тебе“
Дури и ако не ви се допаѓа човекот со кој излегувате, не мора да бидете сурови. На крајот на вечерта, заблагодарете се за пријатното време, дури и ако тоа беше најздодевното излегување во вашиот живот.

Бидете љубезни, но не му давајте надеж дека повторно ќе се видите ако воопшто не сакате. Ако е така, бидете малку поискрени, тоа ќе биде сигнал до него да ве покани да се видите повторно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi