Потребен ви е некој кој ќе ги зима децата, ќе ги носи на спортување? Овој дечко нуди услуга ,,изнајмен татко”

2 септември, 2020
jake-orr-2-830x0

Семејните настани дополнително се наплаќаат, како и родендени, како и статуси за поврзување на Фејсбук и семејно селфи.


Татко од Австралија, во потрага по нова кариера, дал необична понуда нудејќи им услуга „изнајмен татко“.

Џејк Ор од Нов Јужен Велс објави список со задачи што е подготвен да ги заврши, вклучувајќи возење и земање од училиште, учење на децата како да косат трева и одење на спортски настани, сето тоа за да им помогне на мајките.


Тој додаде дека ги нуди своите услуги да ги замени татковците кои можеби немаат време за децата или некои работи им се поважни.
Како што рече, тој ги нуди своите услуги за еден или два викенда месечно, а вклучени се и три активности по избор на деца.
Тој исто така истакна дека дополнително се плаќаат семејни настани, како и родендени, како и статуси на Фејсбук конекција и семејно селфи.

Заинтересираните за изнајмување на неговите услуги можат да изнајмат по 30 долари на час.

Неговиот пост предизвика големо внимание на социјалните мрежи, па додека некои го пофалија неговиот неверојатен концепт, други се пошегуваа и го прашуваа дали можат да го изнајмат иако немаат деца.