ПРАШАЊЕТО ОД ТЕСТ НА ХАРВАРД од 1869та година сè уште задава главоболки! Ако успеете да го решите, вие сте ГЕНИЈАЛЕЦ!

14 јули, 2020
тест 2

Судејќи според социјалните мрежи, едно прашање од 1896та година сè уште привлекува внимание и се чини нерешливо, а се тврди дека ако успеете да го решите, можете слободно да аплицирате за Харвард.
Човекот купил часовник, ланец и приврзок за 261 долари. Часовникот и приврзокот заедно чинат три пати повеќе од ланецот, а синџирот и приврзокот чинат дури половина часовник. Што колку чини?

Обидете се да ја решите сами, без помош!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi