ШЕСТ ЗНАЦИ КОИ КАЖУВААТ ДЕКА ВАШИОТ ТЕЛЕФОН Е ХАКИРАН!

9 ноември, 2020
tel

Многу важни податоци се содржани во овие уреди, така што нивната безбедност често би била загрозена. Ова се шесте најчести знаци што се појавуваат кога некој ќе го хакира вашиот телефон.

Се рестартира самостојно

Нема причина вашиот телефон да се исклучува и вклучува, ако сè е во ред. Значи, забележете дека се рестартира самостојно, тоа може да биде знак дека вашиот телефон е или „заразен“ со вирус, или дека е хакиран.

Не можете да го исклучите

Неможноста да се исклучи телефонот е уште еден знак дека телефонот е хакиран. Наместо да се исклучува кога ќе ја изберете таа опција, таа честопати ќе отвора различни апликации, осветлувањето ќе се промени само по себе, и слично, пренесува Б92.

Брзо се загрева

Телефонот често се загрева брзо при полнење. Иако тоа не е особено добар знак, ако тоа е единствената ситуација кога неговата температура се зголемува, тогаш не мора да се грижите. Меѓутоа, ако забележите дека се прегрее од чиста мира и кога не го користите или користите некои основни апликации, вашата безбедност може да биде загрозена.

Непознати броеви во повиците

Кога ги гледате неодамнешните повици, дали ги препознавате сите телефонски броеви? Ако не е така, тогаш треба да обрнете внимание и да преземете мерки за да бидете сигурни дека вашиот телефон е безбеден, пренесува Genmice. Истото важи и за примање повици од непознати броеви од странство.

Голема потрошувачка на мобилни податоци

Внимавајте на колку GB имате во вашиот пакет ако сте постпејд корисник или колку интернет сте купиле ако сте при-пејд. Сепак, не е лошо периодично да се проверува потрошувачката на мобилни податоци во апликацијата на вашиот оператор. Ако забележите неправилности – ова може да биде знак дека сте хакирани.

Случајни апликации на вашиот телефон

Исклучително е вообичаено луѓето едноставно да гледаат непознати апликации на нивниот телефон. Ако ви се случи ова, веројатно се две причини – или имате малициозен софтвер, или некој ви го хакирал телефонот. Во секој случај, ниту едното ниту другото не е добро и вашите податоци се компромитирани.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi