Што прво видовте на оваа слика? Најсигурен тест за личноста, кој ја открива причината за вашата љубовна блокада!

10 ноември, 2020
ггг

Што ве спречува да имате стабилна врска?

Понекогаш ни е полесно да разбереме некој друг отколку да се разбереме себеси. Овој тест ќе ви помогне да откриете кои недостатоци ве спречуваат да градите стабилна и среќна врска.

Сè што треба да направите е да ја погледнете сликата и да кажете што прво сте забележале.

  1. Врзана личност

Ако, пред сè, сте го насочиле вниманието кон личноста за која сте врзани, тогаш тоа значи дека вашето внатрешно јас е во постојан судир. И воопшто не е изненадувачки што навистина сте во судир со целиот свет околу вас. Како прво, најмногу станува збор за фактот дека цело време војувате со самите себе.

Од таа причина, треба да се сакате себеси. Прифатете се какви што сте навистина, прифатете ги вашите предности и слабости. Да се ​​бориш со себе не е воопшто лесно, дозволете си пауза од сите конфликти. Престанете да се карате цело време, прифатете се и љубовта тогаш сигурно ќе ве најде.

  1. Ограда

Ако сте обрнале внимание на оградата пред се, тогаш вашиот проблем е што не можете да им се отворите на луѓето околу вас. Ова не значи дека вреди да се откажете од себе или дека срцето ви е постудено од на другите. Но, ако немате храброст да се отворите, ризикувате да ја пропуштите можноста да ја запознаете вашата вистинска љубов.

Јасно е дека се обидувате да се заштитите на овој начин. Ако продолжите да градите sидови околу себе вие само ќе се дистанцирате се повеќе од луѓето. Ставање на штит е лесно, но затоа симнувањето е многу потешко. Затоа, започнете со мали чекори: на пример, обидете се да запознаете нови луѓе. Ако не дозволите да ризикувате малку, тогаш длабоко во душата можете да останете сами до крајот на животот.

  1. Брод

Претпочитате да поставувате високи стандарди што никој човек на земјата не може да ги постигне. Ова е вашиот главен недостаток. Да, мора да разберете што сакате од врската, за да не бидете задоволни со помалку од заслуженото. Но, поради големата скрупулозност и сериозност за недостатоците на другите, ризикувате да ги превидите предностите што ќе ги прикријат слабостите. Се разбира, сакате да создадете среќно семејство, да имате неверојатна кариера и да запознаете партнер кој ги сака истите работи како вас.

Но, поради вашите неверојатни побарувања, можете да изгубите контакт со реалноста и да престанете да разбирате што е вистинска љубов. Продолжете да го остварувате вашиот сон и продолжете да ги поставувате потребните стандарди за секој што го сметате за потенцијален партнер. Но, имајте на ум дека превисоките побарувања можат да ве спречат да ја имате љубовта за која сонувате.

4.Череп

Дали прво го видовте черепот? Ова значи дека ви е навика постојано да контролирате сè и да се грижите за сите недостатоци кои ја уништуваат вашата врска. Премногу се грижите за сè. Вниманието не ви дозволува да ја видите целата убавина на животот, вклучувајќи ја и убавината на врската со партнерот.

Во секојдневниот живот, будноста може да биде од голема помош. Но, во случај на љубовна врска, ако не можете да ја надминете желбата да контролирате сè на светот, ризикувате да изгубите премногу. Во исто време, не треба да ги криете вашите стравови од вашата сакана личност. Искреноста кон неа ќе ви помогне да се поврзете уште повеќе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi