Сурово искрен хороскоп: Што да смените за да ја најдете вистинската љубов!

13 декември, 2020
profimedia-0557313213-1-725x501


Бикот ќе ја најде љубовта кога ќе престане да се обидува да го контролира сопствениот љубовен живот. Вагата ќе ја најде вистинска љубов кога ќе престане да биде опседната со прогонство на луѓе.

Овен

Љубовта ќе ја најдете кога ќе престанете да се плашите од посветеност и блискост. Навикнати сте да бидете сами – да доживувате нови авантури и да правите сè што сакате без да се грижите за некој друг.

Значи, дури и кога ќе пронајдете одлична личност, никогаш нема да се отворите, затоа што се плашите дека ќе го изгубите чувството за себе и авантуристичкиот дух. Но, штом дознаете дека односите и независноста не се исклучуваат меѓусебно, љубовта ќе ја најдете многу полесно.

Бик

Љубовта ќе ја најдете кога ќе престанете да се обидувате да го контролирате сопствениот љубовен живот. Вие сте топла личност и кога сакате, длабоко сакате, но исто така се плашите да дозволите да се случат работите.

Добро е да имате високи стандарди и да очекувате од идниот партнер да се однесува кон вас со грижа и почит, но мора да запомните и дека сите се само човечки суштества и дека мора да бидете подготвени да работите со вашиот партнер, наместо да очекувате да бидат беспрекорни секоја секунда, секој ден.

Близнаци

Љубовта ќе ја најдете кога ќе си дозволите да бидете целосно такви какви што сте пред лицето со кое започнувате врска. Вие секогаш би можеле да привлекувате луѓе и да ги среќавате благодарение на вашата динамична и жива природа, но никогаш не им дадовте шанса да ве сретнат под површината.

Кога ќе почнете да се отворате и да им покажувате на луѓето почувствителната и најранливата страна на себе, тогаш ќе најдете љубов.

Рак

Љубов ќе најдете кога ќе започнете активно да им го давате срцето на вистинските луѓе. Бидејќи сте толку сочувствителни, отворени и љубовни, привлекувате многу прекрасни луѓе – но привлекувате и луѓе кои сакаат да го искористат вашето сочувство и несебичност.

Но, штом еднаш ќе започнете да барате онолку љубов, колку што давате, вашиот живот ќе започне да ги филтрира типовите луѓе кои се таму само за да ја земат. Тогаш ќе имате повеќе можности да ја споделите својата топлина со оние кои го заслужуваат тоа.

Лав

Љубовта ќе ја најдете кога ќе сфатите дека не можете да ја планирате на ист начин како што планирате сè друго во вашиот живот. Вие сте оптимист и навикнати сте да се борите за она што го сакате. Но, проблемот со љубовта е што не можете да го контролирате или манипулирате како што би можеле со други работи во вашиот живот.

Веднаш штом престанете да се обидувате да управувате со сите аспекти на вашиот љубовен живот и наместо да започнете да учите да уживате во неговата непредвидливост, ќе ви биде полесно да ја пронајдете вистинската личност за себе.

Девица

Љубовта ќе ја најдете кога ќе престанете да му дозволувате на вашиот ум да ги каже причините зошто никогаш нема да успее. Премногу ги анализирате и преиспитувате работите и секогаш имате одеднаш милион мисли во вашата глава.

Кога ќе научите едноставно да уживате во моментот со нова личност – наместо да наоѓате причини зошто тоа нема да работи – работите ќе дојдат полесно на свое место.

Вага

Љубовта ќе ја најдете кога ќе престанете да бидете опседнати со прогонство на луѓе.
Вие сте толку шармантни и лесни за поврзување, но проблемот се појавува кога работите ќе започнат да се забавуваат со нова личност и тогаш не се чувствувате пријатно.

Ја обожавате возбудата што доаѓа кога ќе запознаете некој нов, но штом работите почнат да се запознаваат и безбедни, одеднаш станувате неодлучни и исплашени.

Скорпија

Љубовта ќе ја најдете кога ќе си дозволите да се потпрете на другите и кога ќе ги пуштите во вашиот свет. Вие сте самодоволни и независни и тешко е да верувате дека можете да верувате на некој друг како на себе.

Веднаш штом верувате дека заслужувате да бидете среќни со некого и дека таа љубов ве прави само посилна личност (а не и послаба), ќе ви биде полесно да создадете место за љубов во вашиот живот.

Стрелец

Љубовта ќе ја најдете кога ќе почнете да бидете тврдоглави. Вие сте многу оптимисти, весела и позитивна личност, но понекогаш тоа го мешате со активност – и тоа не се истите работи.

Бидејќи честопати се ‘надевате на најдоброто’, мислите дека е доволно – но исто така мора да бидете подготвени да ризикувате да бидете повредени.

Откако ќе се „отворите за љубов“ на следното ниво, ќе имате многу повеќе среќа во вашиот љубовен живот.

Јарец

Љубовта ќе ја најдете кога ќе престанете да мислите дека „логично“ и „цинично“ е иста работа во вашиот љубовен живот. Убаво е да се биде практичен, да знаете што сакате и да разберете колку може да биде тешка љубовта. Но, понекогаш го користите како изговор за да бидете негативни кога станува збор за средба со потенцијални партнери.

Кога ќе сфатите дека можете да бидете оптимисти и отворени за љубов без да го изгубите чувството за реализам, ќе бидете во подобра позиција.

Водолија

Љубовта ќе ја најдете кога ќе престанете да ја користите целата ваша енергија само за ваша лична заштита. Добро е да се грижите за себе, но кога ќе стигнете до точката кога ќе се затворите пред секоја личност со која се дружите – откако ќе постигнете одредено ниво на интимност – никогаш нема да стигнете далеку.

Додека не престанете да сакате да останете одделени во вашата врска, нема да ја пронајдете љубовта што ја барате.

Риба

Љубов ќе најдете кога ќе престанете да им дозволувате на другите луѓе да ви кажуваат што сакате. Вие сте отворени за туѓи идеи и совети, но во одреден момент, само треба да одлучите што сакате за себе и да престанете да им дозволувате на сите да ви кажат кој, кога и како ќе формирате врска.

Кога ќе започнете да се слушате себеси наместо другите луѓе, вашиот љубовен живот ќе биде многу полесен и попријатен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris