Утре е затемнување на Сонцето во Стрелец: Ни доаѓаат големи промени, време е за акција!

13 декември, 2020
horoskop-830x0


Откријте што ќе значи оваа астролошка појава за вашиот хороскопски знак


Во понеделник, на 14 декември, новата Месечина во Стрелец ќе формира затемнување на Сонцето во Стрелец.

Сончевото затемнување ќе создаде можност да преминеме од минатото во иднината за која сонувавме.

Новата месечина е време да се започне. Затемнувањето на сонцето претставува промена во нашето опкружување. Тоа е време кога она што се случи внатрешно во времето на затемнувањето на Месечината (30 ноември) навестува на нови настани, плодни или помалку успешни.

Ова е нов почеток, но има уште поглавја што треба да се затворат. Ништо не може да започне сè додека не заврши нешто друго.
Затемнувањето на Сонцето овој пат ќе биде повик за акција. Со Меркур во Стрелец „вклучен“ во овој настан, можете да очекувате разговорите во врска со нашите лични интимни врски да бидат во центарот на вниманието. Во комбинација со Марс, ова создава силна желба да се направи нешто, додавајќи му енергија на мотивација и желба да се создаде промена.


Иако 2020 година беше година на промени, многумина од нас сè уште се наоѓаат на средина да откријат што навистина значи.

Енергијата на новата Месечина во Стрелец ќе трае до полна Месечина во Стрелец и затемнување на Месечината, што ќе се случи на 26 мај 2021 година. Дотогаш, проверете што може да очекува вашиот хороскопски знак во љубовта, животот и личниот раст?

Овен
Се подготвувате за промени! Марс ви дава енергија и енергија да дејствувате и да напредувате во плановите на кои сметате последните неколку месеци.

Нема повеќе дилема за тоа што сакате, затоа што сега сте побезбедни од кога било. Овој пат ништо не ви застанува на патот. Само не заборавајте да го „понесете“ срцето со вас, бидејќи и ова е чувство.

Бик
Ако се плашите да се соочите со вистината оваа година, веќе нема да можете да „талкате“. Не можете да го скриете во срцето она што веќе го знаете, и иако секоја промена – особено оваа голема, која го менува животот – може да биде застрашувачка, тоа нема да го направи толку неподносливо.

Колку и да не сте љубител на нестабилност, сега ќе мора да зачекорите во светот на неизвесноста. Дозволете си да зборувате за она што го сакате, да преземете чекори за да го изградите животот што знаете дека го заслужувате и да го запомните – сè што ве мачи, сега е време да се смените.

Близнаци
Како еден од двата знака кои имаа вистински проблеми оваа година, фер е да ги добиете и „вашите 5 минути“. Затемнувањето на Месечината ќе ве натера да се соочите со вашите емоции и конечно да го „скршите“ она што го сакате во љубовниот живот.

Рак
Ви се чини дека светот се распаѓа. Не очајувајте. Сега е време само да застанеме и да гледаме што се случува. Кој се појавува во вашиот живот? Кој си оди? Ако не правите ништо, што прават сите други?

Не е ваша работа да го насочувате и спасувате светот, туку да направите нешто за себе.

Лав
Ова е година кога треба да се открие епилогот на внатрешните разговори. Време е да разберете како да бидете свои и да ја реализирате својата вистинска моќ. Не кријте се зад промена на изгледот, брендирана облека, влијателни луѓе…

Ослободете се од сето тоа и останете голи во својата вистина, моќ и свесност дека сте доволно добри како што сте. Сега е време да го изградите својот живот врз вистината, без трошка „шминка“.

Девица
Понекогаш дури и не знаете што е најдобро за вас. Оваа година, вашата моќ стануваше се посилна и посилна, но стигна до моментот кога почна да се распаѓа, но тоа не треба да ве загрижува. Одлучете што точно сакате и држете се до стратегијата што ја смисливте.

Ги имате клучевите за лекување на срцето, душата, телото и умот.

Вага
Треба да им дадете предност на некои сегменти од животот сега, а некои да ги занемарите малку – нема да имате енергија за да бидете успешни на сите полиња. Одвојте време за љубов. Одвојте време за соништата. Одвојте време да замислите иднина во која ќе уживате.

Светот нема да се распадне само затоа што сте решиле да одвоите повеќе време за себе. Всушност, токму тоа е поентата. Веројатно за време на ова затемнување, неколку топки што се обидувате да ги жонглирате, ќе ви испаднат од раце. Нека паднат. Ослободете се од притисокот што си го наметнавте на себе.

Скорпија
Повеќе од кој било друг хороскопски знак, размислувате за вистината во овој период. Не само за тоа кој сте или што сакате, туку за целта на планетата и во која насока сакате да одите.

Можете да бидете опсесивни и страствени, но бидете внимателни како ја насочувате енергијата што ви ја испраќа небото.

Стрелец
Вашите постапки се совпаѓаат со вашето срце, каде го создавате она за што сонувате и постапувате во согласност со вашите надежи. Честопати тоа е вашата божествена сила од која се обидувате да избегате, повремено обвинувајќи ги другите.

Тоа се денови кога донесувате конечни одлуки и денови кога конечно ќе се ослободите од она што ве притискаше подолго време. Веројатно ќе има многу ненадејни настани, нека дојдат. И, тогаш насмевнете се, затоа што веќе знаете што ќе правите…

Јарец
Ако не сте се простиле од она што повеќе не ви служи, сега е време. Ако чувствувате дека ништо не оди како што треба, погледнете во кој правец се обидувате да одите и што сакате да изградите. Ако не успее, сфатете дека не е наменето за вас.

Вашиот живот повеќе нема да биде ист. Влегуваме во ерата на Водолија со Јупитер и Сатурн да се оддалечуваат од вашиот знак за само неколку дена. Можеби ви е тешко да престанете да се контролирате себеси и другите, но крајно време е да започнете да го правите тоа. Дишете во слобода и оставете ги другите да живеат.

Водолија
Вие сте трпеливи со месеци, а сега ве очекуваат големи награди. Може да доживеете некои настани како нуклеарна бомба, потполно несвесни дека конечно ви се случиле работите за кои сте копнееле.

Имате долг пат да одите во однос на промените и можностите, и додека може да се обидете да уништите и да обновите сè во рок од еден ден, имајте во предвид дека големите работи и големите промени бараат време. Она што сакаме да трае вечно, не може да се брза.

Риба
Тивко гледавте во светот со широки очи, видовте како може да изгледа вашата иднина. Минатата година беше година на вашиот внатрешен раст и промени. Можеби не сте биле толку напредни како што мислевте, но сепак направивте значителни чекори, стекнавте нова мудрост и знаење.

Иако вашиот знак симболизира две риби кои пливаат во спротивни насоки, тоа не значи дека треба да се борите со себе. Затемнувањето на Сонцето ве поддржува да научите како можете истовремено да фантазирате и да бидете рационални, само верувајте во себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris