Ви ги претставуваме најскапите подземни бункери изградени да штитат и од пандемии како Корона

8 јули, 2020
Ви ги претставуваме најскапите подземни бункери изградени да штитат и од пандемии како Корона

Луѓето се специфична категорија животни, кои не бираат средства за да се заштитат себе си од секаква врста на глобална катаклизма, нуклеарни војни, биолошки и други типови пандемии. Многу луѓе низ светот успеваат да изградат такви бункери под сопствените куќи. Тоа не е толку ретко на пример во САД. Но некои одат толку далеку што градат подземни градови, се со цел да се заштитат себе и своите најблиски а да не изгубат воопшто од секојдневниот комфор во кој живеат.

Затоа решивме да ви ги претставиме трите најскапи подземни бункери во светот, изградени од ентузијасти што не знаат што да прават со своите пари. Најскапиот бункер чини повеќе од една милијарда долари. Да да. 1.000.000.000 усд. Уживајте 😉

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi