За овие три хороскопски знаци, септември ќе биде најлошиот месец во годината! Внимавајте, и еве зошто!

2 септември, 2020
cucadrzimesec

За овие хороскопски знаци, септември нема да биде најсветлиот месец оваа година.

Додека сезоната Лав беше весела, пријатна и ентузијастичка, сезоната Девица пред нас носи проблеми со одредени хороскопски знаци.

Девицата е симбол на жетвата, а нејзин елемент е земјата. Земјина и интуитивна, оваа астролошка сезона служи како потсетник дека есента е пред самиот агол.

Затоа, многу знаци ќе почувствуваат зголемена нервоза, незадоволство, песимизам и ќе бидат предмет на деструктивни импулси.

Имајќи го ова предвид, решивме да ви откриеме зошто сезоната на Девиците ќе биде особено тешка и предизвикувачка за Близнаците, Вагите и Водолиите, но и како да се справите со хороскопските знаци тешко.

Близнаци

Beе бидете многу бучни и склони кон дебата. Бидејќи Сонцето во Девица сјае над вашата четврта куќа, семејството, стабилноста и емоционалните искуства, веројатно ќе се вознемирите за сите ситници дома и на работа и ќе сторите сè што е во ваша моќ да бидете организирани.

Добрата вест е дека Меркур ќе влезе во сестринскиот знак Вага на 5 септември, што ќе ви помогне подобро да ги видите долгорочните изгледи со цел да се препуштите на претприемачки потфати.

Вага

Сонцето во Девица ќе ја активира вашата мистериозна 12-та куќа на приватноста, духовноста, интимноста, кармата и сите работи зад сцената оваа сезона, што значи дека за тоа време најверојатно ќе бидете во интроспективно расположение. Ако го набудувате своето внатрешно јас постојано ќе ви доаѓаат различни мисли.

Оваа сезона со која управува Меркур ќе ви донесе можност да направите чекор назад и да ја промените перцепцијата за многу работи што првенствено се однесуваат на вашиот живот.

Полна месечина во Мистични Риби ќе влијае на вашата шеста куќа на здравјето и на дневните обврски, што значи дека треба да се препознае или прилагоди нешто во оваа област од вашиот живот. Вашата благосостојба ќе биде главниот фокус оваа сезона, иако на прв поглед нема да изгледа така.

Водолија

Иако е време да уживате во вашата напорна работа и ефикасност, енергијата на Девицата ќе ви донесе незадоволство поврзано со самокритичност и перцепција на секој детал.

Сонцето во Девица ќе ја разбуди вашата еротска осма куќа на секс, долгови, блискост и трансформација оваа сезона, што значи дека ќе набудувате колку енергија вложувате во вашите работи, обврски, но и љубов.

 Наместо да критикувате сè што гледате и да доведувате во прашање сè што правите, ова е можност да станете свесни за количината на енергија што ја давате во однос на добиеното за возврат.