За време на изолација правел по 300 склекови на ден, доживеал неверојатна трансформација!

12 јули, 2020
хозе

Човек популарен на You Tube, Хозе Зунига го искористил времето во изолација за да ја среди својата мускулатура.

Зунига секој ден правел по 300 склекови, по 100 наутро, преку ден и навечер и го направил телото непрепознатливо.

Важбал и други вежби, но исто како и вообичаено. За време на изолацијата за појадок јадел 1200 калории, ужина од 500 калории, за ручек 1000 до 2000 калории, уште еден оброк, вечера од 1000 калории, а сето тоа завршувало со шејк од 800 калории- па дневниот внес изнесувал околу 4950 калории.

– Мускулната маса се јакне па подолгото повторување на вежбите станува полесно и побрзо, рекол Зунига.

На почетокот тој имал 81 килограм, а по 30 дена тежел 86 килограми со видлив и дефиниран раст на градите.

– Ова беше многу брутално. До десеттиот ден градите и рамениците ми беа толку многу болни од повторување на истите вежби секој ден повторно и повторно- рекол тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi