Заштитник, финансиер или забавен тип: Решете го овој краток тест и откријте каков маж е СОВРШЕН за вас!

14 декември, 2020
Par-2


Потребни се само неколку минути

Го замислувате вашиот идеален партнер и точно знаете какви квалитети треба да има.

Или да нема.


Но, кој тип на маж е всушност добар за вас?
Ако сè уште не сте сигурни во тоа, сега е време да направите краток тест.

Сè што треба да направите е да одговорите на прашањата и потоа да ги соберете одговорите.

  1. Дали верувате во голема, судбоносна љубов?

А- Да. Можам само да се надевам дека ќе ми се случи еден ден.
Б – Големата љубов е романтична заблуда.
В – Тоа е само во филмовите. Главната работа е дека сè работи во кревет.

  1. Кој од овие три, сега класични, љубовни филмови ви се допаѓа најмногу?

А – Титаник (со Леонардо ди Каприо).
Б – Убава жена (со Ричард Гир).
Ц – Девет и пол недели (со Мики Рурк).

  1. Човекот од соништата наутро е многу жив. Што работи?

А – Тој страсно ме бакнува и ми вели дека многу ме сака.
Б – Ми носи појадок во кревет.
Ц – Прво ги мие забите, а потоа почнува да ме заведува.

  1. Каков треба да биде вашиот партнер?

А – Нежен, романтичен, верен.
Б – Образовани, интелигентни, сигурен.
Ц – Секси, имагинативен, духовит.

  1. За таков човек вие би…

А – …направиле сè, и сигурно очекувате тој да стори сé за вас.
Б – …се заинтересирале дури за неговите хобија.
Ц -…трпеле и страдале за неговите за лудории.

  1. Каква долна облека треба да носи вашиот партнер?

А – Класични боксери со пристојна шема.
Б – Брендирани гаќички од забавни мотиви.
В – Можеби никакво.

  1. Што никогаш не треба да прави вашиот маж?

А – Да ме измами. Тоа би значело крај на нашата врска.
Б – Премногу за пиење ми е грубо и слабо ја одржува хигиената.
В – Да се ​​претвори во здодевен и само да мрчи.

  1. Партнерот ве изненади со љубовна песна

А – Ах, тоа е толку слатко од него!
Б – Убаво, но мажите треба да прават некои други работи.
В – Песните не ме интересираат баш.

  1. Дали е во ред ако мажот наместо кариера избере да се грижи за куќата и децата?

А – Тоа е извонредно.
Б – Ако жената заработува повеќе од сопругот, тоа е разбирливо.
В – Таквите мажи ми се чудни.

  1. Колку е важна кариерата за вас?

А – Ако мојот партнер имаше навистина добро платена работа, не би ми било проблем да престанам да работам.
Б – Имам интересна работа, но никогаш не знаете што може да донесе животот.
В – Мојата кариера е многу важна за мене, важно е да постигнам деловен успех.


Решенија и одговори:

Повеќето одговори под А – Потребен ви е заштитник

Сè е јасно. Потребен ви е некој да ве гали, да ја држи раката и секогаш да биде тука за вас. Вие се чувствувате на ист начин и дајте му до знаење дека не можете да живеете без него. Партнерот треба да биде постар од вас или да се однесува како да е постар и да се грижи за вас, децата, миленичето… Ќе бидете задоволни да го оставите да се грижи за (сите) вас.

Повеќето одговори под Б – Пријател и финансиер

Човекот кој би ви одговарал веројатно работи во финансии, можеби дури и (успешна) самовработена личност, а во исто време тој треба да биде ваш добар пријател. Ќе бидете среќни да се потпрете на него финансиски, но од друга страна, не доаѓа во предвид да го поддржувате вашиот маж финансиски. Животот е тежок и потребен ви е партнер на кој може да му верувате, а не дополнителна грижа.


Повеќето одговори под В – Мажествен, секси, забавен

Вашиот партнер треба да биде уметник во љубовта, млад или барем младешки и млад по дух, многу мажествен и сексуално привлечен. Бидејќи „добрите“ не работат за вас. Сакате забава, ако е можно, и дење и ноќе. Физичкиот аспект на врската е многу важен за вас, како и хуморот. Смеењето и глумењето заедно го прават животот порелаксиран – кој е подготвен за тоа може да биде ваш партнер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris