Загатка која многумина ги избезуми: Колку триаголници гледате на сликата?

18 јули, 2020
триаголник

Посетителите на страницата Genius Puzzles изминатите неколку дена се забавуваа со загатка на која треба да се избројат триаголници, и има секакви одговори. Колку гледате Вие?

Некои успеале да избројат само осум, додека други виделе повеќе отколку што навистина има. Ако ја изгубите волјата или мислите дека го имате решението, можете да го проверите на крајот на текстот.

На истата страница минатата година се појави уште една таква загатка, а одговорите за неа исто така варираа од премногу малку до премногу.

Решението исто така можете да го видите во продолжение.

Ако на оваа слика најдете 24 триаголници, вие сте генијалец!

Решенија:

Првата илустрација покажува 24 триаголници.

На другата има дури 47.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris