ЗАМИНАЛА НА ОПЕРАЦИЈА НА НОСОТ, А КОГА СЕ ПОГЛЕДНАЛА ВО ОГЛЕДАЛО, СЕ ШОКИРАЛА: Не чини дека не прочитала добро што потпишала…

28 ноември, 2020
shutterstock_1012932244

Кога сфати што се случило, жената се пожалила на болничкиот персонал, но тие ѝ рекле дека тоа е нормална процедура.

Жена (31) од Кина била шокирана кога по операцијата на носот сфатила дека дел од увото и е изваден без согласност. Тоа беше нејзина втора ваква постапка во последните пет години, но прва во која исчезна парче од увото.

Жао им откри на кинеските медиуми дека операцијата поминала добро и дека се чувствува добро, но четири дена подоцна, гледајќи се во огледало, сфатила дека нешто ѝ се случило на десното уво. Трагусот, мал израсток пред аудитивниот канал, ѝ бил отстранет и никој не ја известил за тоа.

Незадоволната пациентка му се обрати на персоналот на болницата за да ѝ кажат дека тоа е нормална процедура и да ѝ дадат согласност со потпишување документ во кој се наведува дека нејзината ‘рскавица ќе се користи за ринопластика.

Сега не може да користи слушалки

Жао се консултираше со неколку експерти за пластична хирургија кои ѝ потврдија дека ‘рскавицата зад увото навистина се користи за ринопластика, бидејќи тоа не влијае на изгледот на пациентот. Но, портпаролот на болницата Анхел Винг вели дека ‘рскавицата земена од задниот дел на ушниот канал може да предизвика атрофија на увото.

Жената бара враќање на парите од болницата, финансиски надомест и нова операција за санирање на оштетеното уво. Таа тврди дека се срами од својот изглед и дека повеќе не може да ги користи слушалките затоа што постојано и паѓаат од десното уво.

Конфликтот со болницата кулминираше со голема расправија и доаѓање на полицијата, а случајот сè уште не е решен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi