ЗАЖАЛИ ЗА СИТЕ ПАРИ: ѝ плати операција на градите па се покаја: На одмор постојано беше топлес, но потоа почнаа да ги задеваат нејзините деца на училиште

3 октомври, 2020
woman holding her breasts

Другите мајки од училиштето ги видоа нејзините секси фотографии од одмор во Грција и започнаа да пишуваат подбивни коментари.

Загрижениот маж ѝ се обратил на колумнистката на „The Sun“, Деидре, која им помага на читателите со љубовни и сексуални проблеми. Имено, тој му поклонил операција за зголемување на девојчето за нејзиниот роденден, но смета дека тоа ќе ѝ се одбие од глава.

„Три години сме заедно. Јас имам 47 години, а таа 36. Јас кревам тегови и сум во форма. Таа има два сина и ќерка, а пред мене не се грижеше за физичкиот изглед. Таа започнала да оди во теретана додека децата биле на училиште и доста ослабна. Таа ме праша дали би ѝ платил за зголемување на градите за нејзиниот роденден. Јас имам сопствен бизнис и ја разгалив, па се согласив без многу размислување “, напишал човекот.

Не му беше тешко да ги потроши парите, но тој беше малку загрижен бидејќи мислеше дека ќе избере преголеми импланти. „Бев загрижен за тоа каква порака ќе им испрати на нејзините деца, што мислат другите мајки на училиште и што кажуваше тоа за мене дека плаќам за сè“, призна тој.

Иако одбра помал имплант во консултација со хирургот, во последен момент се предомисли и се одлучи за поголем. Таа брзо се опорави од операцијата, на крајот и таа беше шокирана од големината на нејзините гради. „Не ги сакав премногу и се плашев да ги допрам кога би имале секс“, откри тој.

Во август, тие заминаа на одмор во Грција, каде што неговата девојка беше постојано топлес и се чувствуваше одлично. Но, работите тргнаа наопаку кога децата се вратија на училиште.

„Другите мајки ги видоа нејзините фотографии на Инстаграм и почнаа да ја оговараат. Слушнала и неколку грди коментари и дека ја нарекуваат „Силиконски цицки“ и ги задевале децата на училиште за тоа. Се грижам за неа затоа што повеќе не оди во теретана и во продавници или да се дружи со пријателите. Не сум сигурен што треба да направам “, заклучи тој.

Дали жали за операцијата или реакциите?

Колумнистот верува дека неговата девојка наскоро ќе стане депресивна и дека треба да ѝ каже дека е загрижен за неа и да ја праша како се чувствува. „Посочете ѝ дека е важно да се направи разлика помеѓу реакциите на љубоморни познаници и нејзиното жалење за операцијата. Охрабрете ја да покани пријатели и мајки од училиште на кафе и да ги сподели своите чувства со нив “, советуваше Деидре.

Тој додава дека нема изговори за задевање на децата и да се контактира училиштето и да се изучува нивната политика за злоупотреба.

„Ако, и покрај сето ова, сфати дека нејзиниот живот не е подобар сега кога има поголемо деколте, понудете се да платите за отстранување на имплантантот и кажете ѝ дека ја сакате без оглед каква е нејзината одлука. Кажете ѝ дека ја сакате како личност, исто како и нејзините деца, не заради големината на градите “, му рече таа.