ЗЕЛЕНИТЕ ОЧИ се многу ретки и кријат здравствен ризик!

30 ноември, 2020
303226_selective-focus-photo-of-woman-wearing-red-beanie-1453594_f

Само два проценти од светската популација има зелени очи, од кои повеќе се жени отколку мажи, а повеќето живеат во Европа.

Луѓето со зелени очи се посебни по многу нешта, а тоа го потврдија и експертите. Тие веруваат дека луѓето со оваа боја на очите се многу ранливи, верни во пријателство и љубов, искрени и секогаш го исполнуваат ветувањето.

Тие се харизматични и изгледаат помлади. Зелената боја на очите се менува во зависност од расположението, времето, но и облеката што ја носат таквите луѓе. Во една анкета на Интернет, повеќе од 20 проценти од испитаниците рекле дека луѓето со зелени очи се најатрактивни, 16,9 проценти претпочитаат оние со светло сини очи, 16 проценти со лескави очи, а 15,2 проценти гласале за темно сина боја.

Само два проценти од светската популација има зелени очи, од кои повеќе жени отколку мажи, а повеќето живеат во Европа. Овие луѓе можеби се најатрактивни и најубави, но носат и одреден ризик по здравјето.

Сините и зелените очи содржат помалку пигмент кој штити од ултравиолетова светлина, така што таквите луѓе имаат поголем ризик од развој на меланом.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi