Жена објасни зошто не носи маска и стана хит на социјалните мрежи: „ Од таа причина дури не носам и долна облека“

26 јуни, 2020
zena

Бројот на заразени од ковид-19 постојано се зголемува.Додека многумина ги почитуваат препораките и не влегуваат во градскиот превоз и затворени простори без маска на лицето, има и такви кои сè уште категорично ги одбиваат.

Поради една изјава, една жена во Флорида стана апсолутен хит на социјалните мрежи.

„Не сакам да носам маска од истата причина што не носам гаќички. Некои делови од телото треба да дишат“, рече таа и видеото од нејзината изјава што се шири на Твитер.

Покрај оваа изјава, следеа и низа други интересни погледи, меѓу кои се дека „маските се дело на ѓаволот што сака да го уништи нашиот божествен респираторен систем“ и дека секако, Бил Гејтс и мрежата 5G се виновни за се.