ЖЕНАТА СЕДЕШЕ ВО ХОТЕЛСКАТА СОБА, КОГА НЕКОЈ ЗАТРОПА НА ВРАТАТА… Никој не може да ја реши оваа ЗАГАТКА!

23 октомври, 2020
635461_kuanje_ls

Прочитајте ја оваа возбудлива загатка. Обидете се да ја решите без да го видите решението.

Дали знаевте дека постои Светско првенство во загатки? Се одржува секоја година од 1992 година, а во него учествуваат луѓе од целиот Свет. Пред да станете шампион, мора да решите многу загатки.

Прочитајте ја загатката:

Жената седела во хотелска соба кога некој тропнал на вратата. Таа отвори и виде човек кој никогаш порано не го сретнала. Таа рече „О, извини погрешив, мислев дека ова е мојата соба“. Потоа замина по ходникот кон лифтот. Жената се вратила во својата соба и повикала обезбедување. Зошто жената била толку сомнителна кон мажот?

Одговорот:

Вие не тропате на вратата од вашата хотелска соба како што направил овој човек. Ако резервиравте соба – тогаш го имате клучот!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum