Жените околу светот полудуваат заради видео од гаќички: „ О, фала ти боже, мислев дека сум едниствена“

18 септември, 2020
гаки

Многу жени доживеале слична работа, а по ова видео им е полесно затоа што заклучиле дека не се единствени.

Алиса Кохран-Каџано, 21-годишна студентка од Масачусетс, ги покажа избелените гаќи на ТикТок на видео кое сега има повеќе од 4,6 милиони прегледи, пишува BuzzFeed.

„Дали некој друг е апсолутно запрепастен од белешките способности на вагината? Како го прави тоа? “, Ги праша Алиса своите придружници. Потоа покажа неколку пара чисти гаќи чиј ентериер ја смени бојата.

Во коментарите, голем број жени изразија задоволство што некој конечно проговори на оваа тема и признаа дека и тие имаат неколку слични гаќички.

@uhlissuhrose

Please duet this with your pussy bleached underwear so I don’t feel alone. #underwear #WhatsPoppin #ThrowbackSongs #QuickRecipes #foryou #fyp #wap

♬ original sound – uhlissuhrose

Сосема нормално

Гинекологот Џени Линколн објасни за BuzzFeed зошто се случува ова. „Испуштањето е виновно за сè. Вагината е природно кисела средина и тоа е нормално. Тоа е здраво и се случува поради бактериите што живеат во него. Доколку испуштањето ви е покисело, може да се забележи промена на бојата на ткаенината, односно гаќите “, тврди докторот.

ТикТокерката Алиса тврди дека направила видео за нормализирање на испуштањето. „Сè протекува од телото, мириса чудно и испушта чудни звуци, и никој никогаш не зборува за тоа, па луѓето мислат дека нивните тела се ненормални или се срамат да зборуваат за тоа“, рече девојчето.

Таа додава дека запознала многу девојки кои не знаеле дека изветвените гаќички се всушност нормални и се срамат од тоа. „Моето видео ги тешеше и тоа е сè што некогаш сакав“, заклучи таа.