Зошто чепкаш отровни змии? Русинката сакаше да си „поигра“ со кобра, па за малку ќе добиеше фатален гриз (ВИДЕО)

27 декември, 2020
2712-napad-kobre--815x458

Можеби на некои им изгледа слатко на прв поглед, но овие кобри се едни од најсмртоносните змии на Светот

И додека змиите се претежно најстрашните суштества на Планетата, некои луѓе ги сметаат за многу слатки.

Така, една Русинка има илјадници видови змии во својата куќа, од кои многу се исклучително отровни. Еден таков отровен пример е индокинеската кобра, која плука отров.

Овие змии можат да го убијат својот плен за неколку минути, а луѓе за околу еден час. Сепак, овој застрашувачки факт не ја спречи храбрата Русинка да ѝ се приближи на кобрата само неколку сантиметри.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris